Maciej Dobrowolski

Przed szpitalem w Sulechowie stanęła nowa tlenownia. Instalacja już służy pacjentom

Inwestycja już służy mieszkańcom regionu Fot. Starostwo powiatu zielonogórskiego Inwestycja już służy mieszkańcom regionu
Maciej Dobrowolski

W ostatnich dniach przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Sulechowie stanął nowy zbiornik na tlen medyczny. Inwestycja to efekt współpracy lubuskiego wojewody, powiatu starostwa zielonogórskiego oraz placówki zdrowia. - Ta instalacja była pilnie potrzebna, dla pacjentów liczył się każdy dzień - tłumaczy Mirosław Andrasiak, członek zarządu powiatu.

Budowa tlenowni wykonana w ekspresowym tempie

Decyzja o tym, że w szpitalu w Sulechowie ma powstać nowa tlenownia zapaść miała w listopadzie br. Później wszystko potoczyło się błyskawicznie. - Dotychczas było tak, że tlen był fizycznie przechowywany w butlach. Niestety, było go mało, co stanowiło duży problem, szczególnie w trakcie epidemii koronawirusa. Dlatego rozpoczęły się intensywne rozmowy z wojewodą, aby znaleźć środki na pilne przeprowadzenie inwestycji. Bardzo się cieszę, że zakończyło się to sukcesem i nowy zbiornik już stoi przy szpitalu - twierdzi Mirosław Andrasiak.

Okazuje się, że instalacja pomieścić ma ok. 2 tys. litrów tlenu. - Wojewoda wyłożył na ten cel 400 tys. zł. Natomiast my dołożymy resztę. Myślę, że po dokonaniu wszystkich rozliczeń przedsięwzięcie zamknie się w kwocie ok. 450 tys. zł. Najważniejsze, że instalacja już działa. Nie ukrywamy, że tutaj liczył się dla nas każdy dzień, dlatego przeprowadziliśmy wszystko w ramach w procedury zapytania ofertowego - informuje nasz rozmówca.

Czy starostwo planuje w najbliższym czasie kolejne inwestycje w szpitalu w Sulechowie?

- Ja bym bardzo chciał żebyśmy wszyscy byli zdrowi, żeby pandemia dobiegła już końca i żebyśmy nie musieli już po Nowym Roku martwić się kolejnymi inwestycjami. Jak będzie? Zobaczymy... Życzę jednak zdrowia wszystkim mieszkańcom - podkreśla Andrasiak.

Wideo: Sulechów. Rozmowa z drem hab. Rafałem Rzepką, który przyjął poród od dwóch pacjentek zarażonych koronawirusem

Maciej Dobrowolski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.