Maciej Dobrowolski

Przed szpitalem w Sulechowie stanęła nowa tlenownia. Instalacja już służy pacjentom

Inwestycja już służy mieszkańcom regionu Fot. Starostwo powiatu zielonogórskiego Inwestycja już służy mieszkańcom regionu
Maciej Dobrowolski

W ostatnich dniach przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Sulechowie stanął nowy zbiornik na tlen medyczny. Inwestycja to efekt współpracy lubuskiego wojewody, powiatu starostwa zielonogórskiego oraz placówki zdrowia. - Ta instalacja była pilnie potrzebna, dla pacjentów liczył się każdy dzień - tłumaczy Mirosław Andrasiak, członek zarządu powiatu.

Budowa tlenowni wykonana w ekspresowym tempie

Decyzja o tym, że w szpitalu w Sulechowie ma powstać nowa tlenownia zapaść miała w listopadzie br. Później wszystko potoczyło się błyskawicznie. - Dotychczas było tak, że tlen był fizycznie przechowywany w butlach. Niestety, było go mało, co stanowiło duży problem, szczególnie w trakcie epidemii koronawirusa. Dlatego rozpoczęły się intensywne rozmowy z wojewodą, aby znaleźć środki na pilne przeprowadzenie inwestycji. Bardzo się cieszę, że zakończyło się to sukcesem i nowy zbiornik już stoi przy szpitalu - twierdzi Mirosław Andrasiak.

Okazuje się, że instalacja pomieścić ma ok. 2 tys. litrów tlenu. - Wojewoda wyłożył na ten cel 400 tys. zł. Natomiast my dołożymy resztę. Myślę, że po dokonaniu wszystkich rozliczeń przedsięwzięcie zamknie się w kwocie ok. 450 tys. zł. Najważniejsze, że instalacja już działa. Nie ukrywamy, że tutaj liczył się dla nas każdy dzień, dlatego przeprowadziliśmy wszystko w ramach w procedury zapytania ofertowego - informuje nasz rozmówca.

Czy starostwo planuje w najbliższym czasie kolejne inwestycje w szpitalu w Sulechowie?

- Ja bym bardzo chciał żebyśmy wszyscy byli zdrowi, żeby pandemia dobiegła już końca i żebyśmy nie musieli już po Nowym Roku martwić się kolejnymi inwestycjami. Jak będzie? Zobaczymy... Życzę jednak zdrowia wszystkim mieszkańcom - podkreśla Andrasiak.

Wideo: Sulechów. Rozmowa z drem hab. Rafałem Rzepką, który przyjął poród od dwóch pacjentek zarażonych koronawirusem

Maciej Dobrowolski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.