Przepisy na sylwestrowe drinki

Czytaj dalej
Magda Weidner

Przepisy na sylwestrowe drinki

Magda Weidner

Żółto - zielony drink

Składniki:

Przygotowanie: Brzeg szklanki zanurzamy w soku z cytryny i w cukrze. 30 ml wódki wlewamy na 3 kostki lodu, dopełniamy sokiem wyciśniętym z pomarańczy, mandarynki i połówki cytryny. Powoli wlewamy blue curacao.
Wioletta Strzelacka

Kolorowe drinki

Składniki:

Przygotowanie: Do szklanki wlewamy sok pomarańczowy, wrzucamy kostki lodu. W shakerze mieszamy wódkę i likiery, następnie po kostkach lodu delikatnie wlewamy do szklanki.

Składniki:

Przygotowanie: Do szklanki wlewamy sok pomarańczowy, następnie bardzo delikatnie likier blue curacao. W shakerze mieszamy wódkę i likier waniliowo-kokosowy. Do szklanki wkładamy kostki lodu (najlepiej łyżką), a po nich wlewamy delikatnie przygotowany likier z wódką.
Jolanta Wachowicz

Pina Colada

Składniki:

Przygotowanie: Lód włożyć do wysokiego kieliszka, wlać syrop, likier i sok, zamieszać. Przed podaniem udekorować ananasem.

Drink bezalkoholowy

Składniki:

Przygotowanie: Rozetrzyj na dnie szklanki miętę z sokiem z limonki. Dodaj pokruszony lód i wodę gazowaną. Wymieszaj łyżką. Wlej Sunquicka i pozwól mu rozprzestrzenić się po całym drinku. Podawaj udekorowany listkami mięty i plasterkiem mango.

Mojito

Składniki:

Przygotowanie: Limonkę pokroić na 8 części. 3-4 części wrzucić do szklanki. Dodać kilka listków mięty, cukier lub syrop cukrowy i ugnieść wszystko razem. Dodać kruszony lód, aby wypełnił szklankę. Zalać 25 ml rumu i dopełnić wodą gazowaną. Pić przez rurkę.

Magda Weidner

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.