Przepłaciłeś za kartę pojazdu? Spiesz się...

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
red

Przepłaciłeś za kartę pojazdu? Spiesz się...

red

Kto dziesięć lat temu zapłacił 500 zł za wydanie karty pojazdu, może jeszcze odzyskać nadpłacone pieniądze. Ale ma na to czas jedynie do 14 kwietnia.

Karta pojazdu to dokument, który pojawił się w Polsce w 1999 r. W latach 2003-2006 za jej wydanie trzeba było zapłacić 500 zł. Dziewięć lat temu Naczelny Sąd Administracyjny uznał jednak, że kwota jest za wysoka i nakazał samorządom, by zwracały 425 zł nadpłaty. Większość kierowców już odebrała swoje pieniądze, ale część z nich jeszcze tego nie zrobiła. A na dokonanie tej operacji ma czas tylko do 14 kwietnia. Po tej dacie sprawa ulegnie przedawnieniu. Do wydziałów komunikacji mogą zgłosić się teraz ci, którzy kupili pojazd między 23 lutego a 14 kwietnia 2006 r.

W Lubuskiem problem z kartami pojazdu miał m.in. powiat strzelecko-drezdenecki. Tu wydano 20 tys. kart. Aby zwrócić pieniądze, starostwo musiało zaciągnąć pożyczkę. - Na zwrot pieniędzy za kartę wydaliśmy już 5 mln zł - mówi nam Elżbieta Sidor z wydziału komunikacji starostwa. Na ten rok powiat zabezpieczył na ten cel 260 tys. zł. W latach 2003-2006 wydano tu 20 tys. kart pojazdu.
- Ci, co mieli odebrać pieniądze, to już to zrobili - mówi nam z kolei Zygmunt Sójka z wydziału komunikacji starostwa żagańskiego. Tym, którzy jednak tego, nie zrobili, informuje, jakie dokumenty trzeba przedłożyć: - To wniosek o zwrot pieniędzy i kopiędowodu rejestracyjnego. Trzeba też oczywiście udokumentować wpłatę - mówi.

red

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.