Przetarg MOPS (nie)rozstrzygnięty. Czy to była ustawka?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
Katarzyna Piojda

Przetarg MOPS (nie)rozstrzygnięty. Czy to była ustawka?

Katarzyna Piojda

- Od zawsze ogłaszano konkurs na opiekunki, a teraz ogłoszono przetarg. Wygrała nieznana firma z Warszawy. Czyżby ustawka? - pytają pracownicy socjalni.

Skontaktowała się z nami grupa opiekunek z Bydgoszczy. - Od lat pracujemy w organizacji zatrudniającej opiekunki dla osób starszych, samotnych, schorowanych i niepełnosprawnych - przedstawiają sprawę, ale same proszą o zachowanie anonimowości. - Na zlecenie miasta pomagamy tym ludziom.

Kobiety mówią, że jak długo pamiętają, tak miasto zawsze rozpisywało konkurs, w drodze którego wyłaniano stowarzyszenie czy organizację, której pracownicy przez rok lub dłużej odwiedzali podopiecznych w ich domach i im pomagali.

- Nagle w tym roku Bydgoszcz ogłosiła przetarg na realizację usług opiekuńczych - dodają panie. Sprawdziliśmy: to prawdopodobnie wyjątek w skali województwa. - U nas instytucje świadczące pomoc w zakresie opieki są wybierane w konkursie - przyznaje Bożena Miller, rzeczniczka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu.

W miniony poniedziałek pojawiła się informacja o unieważnieniu wyboru. Dlaczego? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Piojda

Miałam 6 lat, gdy postanowiłam zostać dziennikarką. I tak też wyszło. Piszę o bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, czyli o ludziach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i trudno im z niego wyjść. Samo pisanie w tym przypadku to za mało. Staram się więc im pomóc wyjść z tego zakrętu. Zajmuję się także tematyką bydgoskiej oświaty. Piszę również do serwisów Regiodom.pl i Strefa Biznesu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.