Anna Chreptowicz

Przez tydzień szkoła w Babimoście będzie jak Hollywood

Anna Chreptowicz

To będą dni pełne filmowych atrakcji. W Zespole Szkół rusza tydzień filmowy - impreza, która ma na celu popularyzację wiedzy o X muzie.

- Tydzień filmowy to projekt, który nasza młodzież realizuje niemal w całości samodzielnie. Na początku układane były ankiety, które uczniowie rozdawali wśród swoich rówieśników, ale również wśród mieszkańców Babimostu - opowiada Wioletta Wernerowska, koordynatorka imprezy. W ankietach pojawiły się pytania o ulubiony film, aktorkę, ulubiony i najgorszy serial. I wynika z nich, że w Babimoście najbardziej lubiana jest Małgorzata Kożuchowska. A najchętniej oglądane polskie filmy to „Seksmisja” i „Sami swoi”.

- Podczas tygodnia filmowego odbędą się również trzy konkursy: na najlepszy plakat filmowy, przebranie za ulubioną postać filmową oraz konkurs wiedzy o filmie - mówi pani Wioletta i od razu zachęca młodzież do przebierania. Ci bowiem, którzy jutro przebiorą się za postać filmową, będą zwolnieni z kartkówek i przepytywania.

Młodzież przygotowywała również parodie niektórych filmów, m.in. „Szybkich i wściekłych”, „Gwiezdnych wojen”, „Seksmisji”, czy kultowego serialu „Moda na sukces”. Parodie będą prezentowane w czasie specjalnej gali, która odbędzie się na koniec tygodnia. - Gala, prawdziwie oskarowa, będzie zorganizowana dla dzieci z podstawówki, młodzieży z gimnazjum oraz widzów dorosłych - opowiada koordynatorka.

To już druga edycja imprezy. W zeszłym roku młodzież organizowała tydzień teatralny, podczas którego na miejskim targowisku wystawiała różne przedstawienia.

Anna Chreptowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.