Anna Chreptowicz

Przez tydzień szkoła w Babimoście będzie jak Hollywood

Anna Chreptowicz

To będą dni pełne filmowych atrakcji. W Zespole Szkół rusza tydzień filmowy - impreza, która ma na celu popularyzację wiedzy o X muzie.

- Tydzień filmowy to projekt, który nasza młodzież realizuje niemal w całości samodzielnie. Na początku układane były ankiety, które uczniowie rozdawali wśród swoich rówieśników, ale również wśród mieszkańców Babimostu - opowiada Wioletta Wernerowska, koordynatorka imprezy. W ankietach pojawiły się pytania o ulubiony film, aktorkę, ulubiony i najgorszy serial. I wynika z nich, że w Babimoście najbardziej lubiana jest Małgorzata Kożuchowska. A najchętniej oglądane polskie filmy to „Seksmisja” i „Sami swoi”.

- Podczas tygodnia filmowego odbędą się również trzy konkursy: na najlepszy plakat filmowy, przebranie za ulubioną postać filmową oraz konkurs wiedzy o filmie - mówi pani Wioletta i od razu zachęca młodzież do przebierania. Ci bowiem, którzy jutro przebiorą się za postać filmową, będą zwolnieni z kartkówek i przepytywania.

Młodzież przygotowywała również parodie niektórych filmów, m.in. „Szybkich i wściekłych”, „Gwiezdnych wojen”, „Seksmisji”, czy kultowego serialu „Moda na sukces”. Parodie będą prezentowane w czasie specjalnej gali, która odbędzie się na koniec tygodnia. - Gala, prawdziwie oskarowa, będzie zorganizowana dla dzieci z podstawówki, młodzieży z gimnazjum oraz widzów dorosłych - opowiada koordynatorka.

To już druga edycja imprezy. W zeszłym roku młodzież organizowała tydzień teatralny, podczas którego na miejskim targowisku wystawiała różne przedstawienia.

Anna Chreptowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.