Przy dworcu PKS w Zielonej Górze powinny być taksówki [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Czesław Wachnik

Przy dworcu PKS w Zielonej Górze powinny być taksówki [WIDEO]

Czesław Wachnik

O konieczności istnienia postoju taksówek przy dworcu PKS w Zielonej Górze mówią pasażerowie i kierowcy. PKS tłumaczy, że nie ma miejsca

Postoju taxi przy dworcu PKS domaga się nasz Czytelnik - pan Lesław. ,,Taxi na dworcu jest bezdyskusyjną potrzebą, zwłaszcza dla najsłabszych podróżnych. Postoju spodziewa się chyba każdy podróżny, tak jest zresztą w całej Europie. Tylko nie w Zielonej Górze ’’- pisze nasz Czytelnik.

Postój taxi jest przed dworcem PKP. Stąd do dworca PKS jest prawie 100 metrów. W kolejce po pasażerów stoi kilkanaście aut. Za kierownicą jednego z nich siedzi pan Bartek. Pytamy go, czy taki postój przydałby się przed PKS-em.

- Zapewne tak. Bardzo często pasażerowie, którzy przyjeżdżają autobusem dzwonią komórką, byśmy podjechali pod dworzec PKS. Gdyby tam był postój, to nie byłoby z tym kłopotu. Szkoda, że PKS, a także władze miasta nie zadbały o kawałek miejsca na postój - mówi nasz rozmówca. Dodaje też, że postój przy PKS ukróciłby także obecnie częste praktyki tzw. dzikich taksówkarzy. Otóż bardzo często stoją oni na parkingu po drugiej stronie lub przy markecie i przechwytują pasażerów. Oczywiście kosztem płacących podatki taksówkarzy.

Czy jest szansa na to, że powstanie postój taksówek przy dworcu PKS? Czytaj we wtorek, 7 lutego, w "Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.