Jacek Zemła

Przy Liceum Ogólnokształcącym powstanie supernowoczesna hala sportowa

Przy Liceum Ogólnokształcącym powstanie supernowoczesna hala sportowa  Fot. Jacek Zemła
Jacek Zemła

Do listopada przyszłego roku oddana ma być do użytku supernowoczesna hala sportowa przy aleksandrowskim Liceum Ogólnokształcącym. Obiekt będzie pierwszym w regionie budynkiem pasywnym, czyli niemal w całości zasilanym w energię, dzięki własnym instalacjom fotowoltaicznym i turbinom wiatrowym.

Będzie służył nie tylko aleksandrowskim licealistom i sportowcom, ale również młodzieży z całego powiatu zgierskiego.

- W 2013 roku przekształciliśmy aleksandrowskie LO w Szkołę Mistrzostwa Sportowego - mówi wicestarosta zgierski Krzysztof Kozanecki. - Dziś Zespół Licealno-Sportowy może pochwalić się wieloma osiągnięciami sportowymi na szczeblu ogólnopolskim, ale wciąż cierpi na brak bazy treningowej na odpowiednim poziomie. Tym bardziej cieszy fakt, że dzięki dofinansowaniu unijnemu wybudujemy przy tej szkole halę widowiskowo-sportową, jakiej dotąd w naszym powiecie nie było.

Hala sportowa będzie budynkiem pasywnym, do maksimum energooszczędnym. Wykorzystane zostaną w nim instalacje bazujące na odnawialnych źródłach energii, czyli słońcu i wietrze. Energia elektryczna i ciepło na potrzeby budynku będą produkowane w ogniwach fotowoltaicznych i turbinach wiatrowych. Na 1200 metrach powierzchni powstanie arena umożliwiająca uprawianie wielu dyscyplin sportowych, m.in. piłki ręcznej, siatkowej, halowej piłki nożnej, koszykówki, tenisa ziemnego. Znajdą się tam także ścianka wspinaczkowa, siłownia i pokój masażu. Pomyślano też o trybunach na ok. 150 miejsc, które umożliwią organizację imprez sportowych, miejskich czy widowisk.

Hala, która ma zostać zbudowana w ciągu 21 miesięcy, będzie kosztowała ponad 7,4 mln zł. Dofinansowanie z funduszy unijnych wyniesie około 4,5 mln zł. Brakującą kwotę sfinansują wspólnie Starostwo Powiatowe w Zgierzu (2 mln zł) oraz gmina Aleksandrów Łódzki (1 mln zł).

Jacek Zemła

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.