Przy Moniuszki rozpoczął się remont wiaduktu

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Makowska
Grzegorz Kozakiewicz

Przy Moniuszki rozpoczął się remont wiaduktu

Grzegorz Kozakiewicz

Żary. Od kilku dni trwają prace na wiadukcie prowadzącym do rogatek miasta. Utrudnienia dla kierowców potrwają do końca września.

Ruch na wiadukcie odbywa się teraz wahadłowo. Drogowcy zerwali asfalt z północnej nitki jezdni. Wprowadzono ograniczenie prędkości, co powoduje znaczne utrudnienia. Korki sięgają do Ronda Żarskich Saperów. Uzgadniając nową organizację ruchu powiat zrezygnował z wyznaczenia objazdu. Zresztą o ten byłoby raczej trudno. Wszak ul. Zgorzelecka także jest remontowana. Cały ruch trafiłby na ul. Piastowską.

Prace przy Moniuszki potrwają do końca września. Kosztować będą ponad półtora mln zł. Wykonawca, zielonogórska spółka “Mosty” podjął sie modernizacji nawierzchni drogowej, montażu nowej balustrady i odwodnienia obiektu. Naprawiona zostanie także izolacja na rurach ochronnych gazociągu. Stalowe łożyska wiaduktu zostaną zakonserwowane. Na prace obowiązywać będzie pięcioletnia gwarancja.

Jak informuje starostwo, remont jest pierwszym etapem prac przy Moniuszki. W przyszłym roku zostanie zmodernizowana sama ulica. Dojdzie też do jej przebudowy. Na skrzyżowaniu z Lotników pojawić się ma rondo i bypass do skrętu w stronę planowanej tam galerii handlowej.

Grzegorz Kozakiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.