Przy wale w Słubicach znaleziono ciało policjanta. Sekcja nie wykazała obrażeń

Czytaj dalej
Fot. Renata Hryniewicz
Renata Hryniewicz

Przy wale w Słubicach znaleziono ciało policjanta. Sekcja nie wykazała obrażeń

Renata Hryniewicz

W środę przy wale przeciwpowodziowym nad Odrą znaleziono zwłoki 46-latka. Zmarłym okazał się dyżurny słubickiej komendy powiatowej policji.

- Sekcja zwłok nie wykazała żadnych obrażeń wskazujących na udział w śmierci osób trzecich - poinformował „GL” wczoraj po południu Wojciech Kwiek, zastępca prokuratora rejonowego w Słubicach.

Sprawa niemal natychmiast stała się w Słubicach bardzo głośna. Jeszcze wczoraj rano, kiedy byliśmy na miejscu, gdzie znaleziono zwłoki, przechodnie spekulowali na temat śmierci policjanta. - Na pewno się komuś naraził - mówił spotkany mężczyzna.

- A może popełnił samobójstwo, jak niedawno ten policjant z Gorzowa - dodał jego towarzysz.

Co niektórzy podchodzili do tego spokojniej. - Może miał zawał serca. To takie miejsce, gdzie ludzie biegają. Może też biegał, zmęczył się i serce nie wytrzymało - zastanawiał się mężczyzna spotkany w sklepie wędkarskim na osiedlu obok wału.

Policja ani prokuratura długo nie udzielała żadnych informacji. Magdalena Jankowska, oficer prasowy Komedy Powiatowej Policji w Słubicach, potwierdziła jedynie, że znaleziono zwłoki 46-letniego mężczyzny. Nie podawano tożsamości ani przyczyn śmierci. Dopiero w środę wieczorem w rozmowie z „GL” rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie potwierdził, że ofiara to policjant ze słubickiej komendy. - To dla nas bardzo przykra informacja, wszyscy jesteśmy tym bardzo poruszeni - mówił nadkom. Marcin Maludy.

Przeprowadzono już sekcję. Lekarz stwierdził, że przyczyną śmierci policjanta była niewydolność oddechowo-krążeniowa z dużym prawdopodobieństwem wywołaną problemami z sercem.

Nie ma jeszcze decyzji, czy dochodzenie w sprawie śmierci policjanta będzie nadal prowadzone, czy też na tym etapie prokuratura je zakończy.

- Zostaną jeszcze pobrane wycinki do badania histopatologicznego tkanek, ale wszystko wskazuje na to, że policjant umarł śmiercią naturalną. Czy to koniec dochodzenia, będziemy wiedzieli w najbliższych dniach - mówi prokurator.

Policjant zostawił żonę i dwoje małych dzieci. Pełnił służbę od września 1996 r. Od początku był związany z pionem prewencji komendy powiatowej w Słubicach. W 2000 r. objął stanowisko w zespole dyżurnych i pełnił je do końca.

- Zawsze był zaangażowany, uśmiechnięty i życzliwy. Zawsze niósł pomoc tam, gdzie była ona potrzebna - mówi Magdalena Jankowska, rzeczniczka słubic- kiej policji.

- Doświadczony policjant, koleżeński, pomocny, profesjonalista. To dla nas ogromna strata i wielki ból - dodaje kolega zmarłego z tej samej jednostki (prosi o anonimowość).

Wczoraj nie była znana data pogrzebu. Będzie on pochowany z honorami policyjnymi. Strona internetowa policji słubickiej wyświetla się na znak żałoby tylko w czerni i bieli.

Renata Hryniewicz

Moje działania reporterskie skupiają się na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego. Szukam tu ludzi, miejsc, wydarzeń, o których warto pisać i je pokazywać. Szukam tematów, które niosą jakiś przekaz, pokazują ciekawe działania, ale także takich, w których poprzez nagłośnienie mogę pomóc rozwiązać problem. Zawsze staram się dociec prawdy wysłuchując różnych wariantów, jeśli chodzi o spór – wysłuchuję i opisuję obie strony. Staram się, żeby Czytelnik sam ocenił, po której stronie leży prawda. Można zgłosić mi każdy temat, każdy problem, każdą inicjatywę.
Jestem zawsze blisko ludzi i staram się spotykać z nimi osobiście, by ocenić sytuację, a w temacie ująć także emocje. Lubię pisać o ludziach i ich przeżyciach, pokazywać to, co w moim rejonie dzieje się dobrego, ale nie uciekam od spraw kontrowersyjnych, o czym nie raz przekonali się moi Czytelnicy.
Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.