Przybędzie 140 miejsc dla maluchów w miejskich żłobkach

Czytaj dalej
Fot. UMŁ
(MJ)

Przybędzie 140 miejsc dla maluchów w miejskich żłobkach

(MJ)

W tym roku w Łodzi przybędzie 140 nowych miejsc w żłobkach. 50 w istniejącej już placówce przy al. Harcerzy Zatorowców 4 na Teofilowie, 60 w nowobudowanym żłobku przy ul. Kmicica 5 na Olechowie oraz 30 w nowym żłobku przy ul. Jugosłowiańskiej 2 w Nowosolnej.

- Zdecydowaliśmy o rozbudowie żłobka przy al. Harcerzy Zatorowców – mówi Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi. - Dziś wchodzi tu ekipa budowlana. W miejscu po dotychczasowych lokalach usługowych powstaną sale dla dwóch żłobkowych grup pod 25 osób każda, czyli w sumie dla 50 dzieci. A tym samym żłobek powiększy się z 50 miejsc do 100. Do nowych bawialni, jadalni czy sypialni zaprosimy maluch od września. Możemy też ogłosić, że dostaliśmy 425 tys. zł dofinansowania z programu Maluch plus na remont, wyposażenie i funkcjonowanie dwóch nowych grup w tym żłobku na Teofilowie.

Ale to nie jedyna dobra wiadomość. Miasto ma już pozwolenie na budowę budowę dwóch nowych żłobków:
- przy ul. Kmicica na Olechowie
- oraz przy ul. Jugosłowiańskiej w Nowosolnej

Zarząd Inwestycji Miejskich w najbliższym czasie będzie mógł ogłosić przetarg na ich budowę. W 2019 r. powstaną tu żłobki na odpowiednio: 60 miejsc na Olechowie i 30 miejsc w Nowosolnej. W dzielnicach, w których żłobków do tej pory nie było w ogóle. Budynki powstaną w formie modułowej, czyli będą składane na miejscu z „części” wyprodukowanych wcześniej w fabryce. Miasto dostało dofinansowanie z Malucha plus na te dwie inwestycje. 1,3 mln zł na żłobek na Kmicica oraz 660 tys . zł na żłobek na Jugosłowiańskiej. Przetarg pokaże, ile te dwie inwestycje będą kosztować ostatecznie, ale dziś szacuje się je w sumie na 7-8 mln zł.

- Dodam, że kolejne 180 tys. zł dotacji dostaliśmy z Malucha plus na funkcjonowanie trzech innych istniejących łódzkich żłobków: nr 6 na Widzewie na ul. Elsnera oraz nr 27 na ul. Franciszkańskiej i nr 28 w al. Wyszyńskiego – podkreśla Halina Mazur, dyrektor Miejskiego Zespołu Żłóbków w Łodzi.

Dziś w Łodzi jest 30 miejskich żłobków, które dysponują ok. 2700 miejscami. Jednak rotacja w placówkach (m.in. ze względu na specyfikę zachorowań u tak małych dzieci) jest bardzo duża. Przez żłobki w każdym roku przechodzi nawet 4700 maluchów.

(MJ)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.