Przybędzie miejsc dla seniorów. Powstaną domy i kluby. Gdzie w Lubuskiem?

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Przybędzie miejsc dla seniorów. Powstaną domy i kluby. Gdzie w Lubuskiem?

Jarosław Miłkowski

Lubuskie samorządy dostały w sumie 2 mln zł na tworzenie i funkcjonowanie miejsc dla seniorów. W piątek podpisywały umowy.

- Dostaliśmy 108 tys. zł. Za te pieniądze będziemy utrzymywać dom dziennego pobytu dla seniorów. Pójdą one na opłacenie kosztów użytkowania, media, wynagrodzenie dla fizjoterapeutów i pielęgniarek. Roczny koszt utrzymania to 300 tys. zł – mówił w piątek Dariusz Jaworski, burmistrz Witnicy. Podobnie jak szefowie kilkunastu innych gmin podpisywał w urzędzie wojewódzkim umowę o dofinansowanie w ramach rządowego programu Senior+. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej daje w nim pieniądze na tworzenie domów i klubów seniora. Przeznacza też pieniądze na ich funkcjonowanie.

 • Gdzie powstaną kluby seniora?
 • Gdzie powstaną domy seniora?
 • Kto dostał pieniądze na funkcjonowanie?
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.