Przychodząc do Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze można było wybrać się w podróż do Ochocka z członkami nowosolskiej fundacji

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Przychodząc do Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze można było wybrać się w podróż do Ochocka z członkami nowosolskiej fundacji

Eliza Gniewek-Juszczak

Od tej wyprawy upłynęło już trochę czasu, ale wciąż budzi emocje podróżników i uczestników spotkań na ten temat. Jerzy Romejko i Marek Szczepański z nowosolskiej Fundacji im. Maurycego Beniowskiego wybrali się do Ochocka.

Maurycy Beniowski (ok. 1746 – 1786) to wyprzedzający swoje czasy kosmopolita, autor głośnych pamiętników, uczestnik konfederacji barskiej, zesłaniec, podróżnik i król Madagaskaru. Śladami Beniowskiego do Ochocka wybrali się w 2012 roku Jerzy Romejko i Marek Szczepański. Pod koniec kwietnia byli bohaterami spotkania z cyklu „Z pamiętnika podróżnika”, które odbyło się w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Podróż odbyli razem z Krzysztofem Kryzą.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.