Natalia Dyjas-Szatkowska

Przyjedzie do nas prawdziwa plejada gwiazd...

Dyrektor Biblioteki im. C. Norwida opowiada nie tylko o gościach, ale i patronach tegorocznego festiwalu, który ruszy już 12 lipca. Fot. Natalia Dyjas Dyrektor Biblioteki im. C. Norwida opowiada nie tylko o gościach, ale i patronach tegorocznego festiwalu, który ruszy już 12 lipca.
Natalia Dyjas-Szatkowska

3. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru Kozzi Cybulski Wilhelmi w tym roku wyjdzie poza granice Winnego Grodu i już kusi mnogością imprez...

- Choć festiwal ma w nazwie „zielonogórski”, to w tym roku zapraszamy wszystkich uczestników również do Żar, Szprotawy i Wiechlic - mówi Anna Polus, zastępca dyrektora Biblioteki im. C. Norwida.

I choć do 3. Zielonogórskiego Festiwalu Filmu i Teatru Kozzi Cybulski Wilhelmi, została jeszcze trochę czasu, bo rusza on 12 lipca, to już dziś warto zarezerwować wolny czas. Bo do naszego regionu przyjedzie prawdziwa plejada gwiazd...

- Agnieszka Mandat, Piotr Machalica, Jacek Fedorowicz, Lech Dyblik, Krzysztof Daukszewicz - wymienia Anna Polus. Swój przyjazd zapowiedział też reżyser Wojciech Smarzowski, aktorka Ewa Błaszczyk, Teresa Lipowska...

- Warto sprawdzać, na jakie wydarzenia wstęp jest otwarty, a gdzie obowiązują wejściówki - mówią organizatorzy.

Co roku festiwal ma swych patronów. W tym roku są to aktorzy: Maciej Kozłowski, Zbigniew Cybulski i Roman Wilhelmi.

- Faktograficznie, biograficznie i rocznicowo pamięć o tych postaciach z polskiego filmu chcemy kultywować - wyjaśnia Andrzej Buck, dyrektor WiMBP w Zielonej Górze. Dlatego tradycyjnie już w ramach festiwalu odbędzie się wiele spotkań o tych bohaterach, którzy doczekali się książek o swej twórczości.

Festiwal wychodzi również w tym roku do najmłodszych. Dzieci będą mogły skorzystać z atrakcji na zielonogórskim deptaku i w galerii Focus Mall.

Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:   • problemy i sprawy Zielonej Góry,

  • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.