Przykładowy cennik ekipy remontowej

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Sławomir Bobbe

Przykładowy cennik ekipy remontowej

Sławomir Bobbe

Gruntowny remont? Zdaj się na fachowców! Podajemy przykładowe kwoty za usługi oferowane przez brygady remontowe. Malowanie, tapetowanie, kładzenie paneli – to wszystko ma swoją cenę, ale stawki są bardzo rozbieżne

Mówi się, że z ekipą remontową jest jak z bankiem. Najpierw trzeba sprawdzić przynajmniej kilka ofert, żeby wybrać tę najlepszą, także pod względem finansowym. Podajemy uśrednione stawki, jakimi operują brygady remontowe, za samą robociznę, bez uwzględniania kosztu materiałów.

Wykańczanie ścian
Przygotowanie powierzchni ściany do malowania (skrobanie starej farby, wyrównanie powierzchni, usunięcie i z szpachlowanie ubytków) zaczyna się od 7 złotych za metr kwadratowy. Samo gruntowanie ścian zaczyna się od 1,5 zł za mkw. Położenie gładzi gipsowej kosztuje minimum 15 złotych za mkw. Za dwukrotne malowanie ścian należy liczyć od 5 zł za mkw. Tapetowanie ścian jest droższe – zaczyna się od 8 zł za mkw. Bywa, że fachowcy biorą nawet ponad 25 złotych. Jeśli trzeba wcześniej zerwać stare tapety, fachowiec policzy sobie około 4 zł za mkw. Za wyburzenie ścianki działowej należy dać minimum 20 zł za mkw. Montaż ścianek działowych z płyt gipsowo-kartonowych z wygłuszeniem wełną mineralną stanowi koszt od 40 zł za mkw. wzwyż. Natomiast układanie paneli ściennych zaczyna się od 55 zł za mkw.

Sufity
Malowanie sufitów zaczyna się od 2 zł za mkw. Za montaż sufitów podwieszanych tzw. prostych na stelażu, trzeba zapłacić co najmniej 30 zł za mkw., natomiast jeśli sufity mają niekonwencjonalne kształty, cena bywa 2 razy wyższa. Montaż kasetonów kosztuje przynajmniej 55 zł za mkw.

Podłogi
Stawki za układanie płytek podłogowych zaczynają się od 55 zł za mkw. Skucie starej terakoty i glazury kosztuje co najmniej 25 zł za mkw. Przygotowanie podłoża do montażu nowej glazury to wydatek rzędu 12 zł za mkw. Układanie parkietu zaczyna się od 12 zł za mkw., ale demontaż starego parkietu to usługa minimum o 2 zł droższa. Za ułożenie paneli podłogowych trzeba dać od 22 zł za mkw. wzwyż. Kto chce mieć mozaikę na podłodze, zapłaci za jej ułożenie 15 zł za mkw. Montaż podłogi z deski to wydatek rzędu 55 zł za mkw. Układanie wykładziny dywanowej zaczyna się od 15 zł (bez klejenia) lub 23 zł za mkw. (z klejeniem). Jeżeli trzeba zerwać starą wykładzinę, będzie kosztowało to minimum 5 zł za mkw. Położenie listwy przypodłogowej kosztuje od 6 zł za metr bieżący. Za odnowienie podłóg trzeba zapłacić dodatkowo. Choćby za cyklinowanie bezpyłowe (20 zł za mkw.) lub tradycyjne 3-krotne cyklinowanie z lakierowaniem (32 zł), polerowanie (5 zł), jednokrotne lakierowanie (4 zł) czy olejowanie (8 zł).

Drzwi i parapety
Sam montaż drzwi wewnętrznych to wydatek przynajmniej 120 złotych. Wymiana klamki kosztuje przykładowo 12 złotych, a przycięcie drzwi stanowi koszt mniej więcej 25 złotych. Za sam demontaż starych drzwi ekipa weźmie co najmniej 40 złotych. Około 55 zł kosztuje montaż drewnianych futryn. Montaż parapetów wewnętrznych wyceniono na co najmniej 35 zł za metr, a demontaż starych – minimum 8 zł za metr.

Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.