Przyłącz dzieci do sieci

Czytaj dalej
Fot. Sandra Soczewa
Sandra Soczewa

Przyłącz dzieci do sieci

Sandra Soczewa

Mieszkańcy Sulęcina będą mogli korzystać z superszybkiego internetu. To ostatni dzwonek, żeby złożyć deklarację i skorzystać z projektu.

- Do tej pory mamy problemy z internetem. Jest wolny, a często w ogóle nie działa. Wszystko zależne jest od pogody. W tych czasach jest to sporym utrudnieniem. Internet potrzebny jest do pracy i dla dzieci do szkoły - mówi Krystian Chonikowski z Miechowa.

Właśnie przez problemy z internetem pan Krystian zdecydował się skorzystać z programu: Włączmy się firmy Orange. Chodzi o stworzenie sieci szybkiego internetu w sołectwach całej gminy Sulęcin.

- Jesteśmy pierwszą gminą w Polsce, która będzie miała dostęp do superszybkiego in-ternetu. Co istotne, mieszkańcy zgłaszając się do programu, nie ponoszą żadnych kosztów związanych z przyłączem. Potem za dostęp do internetu będą płacić według cennika operatora - wyjaśnia burmistrz Su-lęcina Dariusz Ejchart.

internet w Sulęcinie
Sandra Soczewa Kasia, Julia i Michał już wiedz ą, że będą korzystać z szybkiego internetu. - Teraz problem jest taki, że internet często znika - mówią.

Jak na razie ponad 50 proc. mieszkańców sołectw zdecydowało się na program. Pozostali mają ostatnią szansę. - Najwięcej deklaracji wpłynęło do nas z Wielowsi i Zarzynia. Ponad 90 proc. mieszkańców zdecydowało się tam przystąpić do projektu - mówi Aneta Gryz z wydziału promocji i rozwoju gospodarczego w urzędzie miejskim w Sulęcinie.

Mieszkańcy, którzy jeszcze nie wypełnili deklaracji, muszą się pospieszyć. - Osoby, które chcą skorzystać z przyłącza, są proszone o pilny kontakt z urzędem lub sołtysem - zaznacza Aneta Gryz.

- Dotychczas mogliśmy korzystać z internetu mobilnego lub usług niewielkich firm, ale jakość usług była nie najlepsza - mówi Krystian Choinkowski.

Podobnego zdania jest sołtys Grochowa Tomasz Terech, który namawiał mieszkańców na projekt. - To forma inwestycji w rozwój naszych dzieci - podkreśla sołtys.

Sieć szybkiego internetu w sołectwach ma być do końca tego roku.

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.