Przynieś stary sprzęt i baterie do „włókiennika”

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Przynieś stary sprzęt i baterie do „włókiennika”

Małgorzata Trzcionkowska

Zespół Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu jak co roku włączył się w akcję „Ekologiczny Żagań”. Uczniowie zapraszają mieszkańców miasta.

- Zbieramy zużyte baterie drobny, zużyty sprzęt, itp. - wylicza Roman Cechowski, nauczyciel koordynujący akcję. - Zapraszamy do nas wszystkich mieszkańców miasta. Karton na baterie i elektrośmieci stoi na parterze naszej szkoły. Można wejść i z niego skorzystać. Oprócz tego szkoła zbiera karmę dla psów w puszkach oraz suchą. Zostanie ona przekazana straży miejskiej, a następnie trafi do przytuliska. Karmę można zostawiać w sekretariacie szkoły.

W ramach miejskiej akcji w sobotę, 16 kwietnia od godz. 11.00 będzie sprzątanie Zielonej Doliny zakończone ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. W niedzielę na Stanicy Wodnej przy ul. Konopnickiej 56, o godz. 11.00 zbiórka chętnych na spływ rzeką Czerną z Żagańca do Żagania.
W czwartek 21 kwietnia w godz. 10.00–14.00 warsztaty ekologiczne z Klubem „Gaja” w Pałacu Książęcym. W piątek 22 kwietnia o 10.00 pokaz mody ekologicznej w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Nocznickiego. O 18.00 spotkanie z himalaistą Rafałem Fronią, w ramach cyklu spotkań z podróżnikami i ludźmi gór.

Młodzież z ZST-H serdecznie zaprasza mieszkańców miasta do przynoszenia elektrośmieci i karmy dla zwierzaków.
Małgorzata Trzcionkowska Młodzież z ZST-H serdecznie zaprasza mieszkańców miasta do przynoszenia elektrośmieci i karmy dla zwierzaków.
Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.