Natalia Dyjas-Szatkowska

Przystanek kolejowy w Zielonej Górze Przylepie już jest. Teraz przydałby się do niego dobry dojazd

Mieszkańcy korzystają z przystanku w Zielonej Górze Przylepie. Czy poprawi się tutaj dojście? Fot. Mariusz Kapała Mieszkańcy korzystają z przystanku w Zielonej Górze Przylepie. Czy poprawi się tutaj dojście?
Natalia Dyjas-Szatkowska

Choć już parę lat temu modernizacji doczekał się przystanek kolejowy w Zielonej Górze Przylepie, to mieszkańcy zwracają uwagę, że dojazd do niego wymaga remontu. Czy ta okolica zmieni się w najbliższym czasie?

- Od kilku lat lokalna społeczność zadaje sobie pytanie: czy i kiedy przystanek kolejowy Zielona Góra Przylep doczeka się połączenia z istniejącymi ciągami pieszymi? - napisał do naszej redakcji list Czytelnik Mateusz z Czerwieńska.

Nasz Czytelnik wyjaśnia, że chodzi mu o fragment chodnika w kierunku Przylepu, do przystanków MZK i o około 400 metrów w kierunku wzdłuż drogi do Czerwieńska, gdzie wykonano ciąg pieszo-rowerowy, czekający teraz na spięcie z siecią powiększonej Zielonej Góry.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Natalia Dyjas-Szatkowska

Jestem rodowitą zielonogórzanką. Na co dzień pracuję w zielonogórskim dziale miejskim. W "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. Z wykształcenia jestem filologiem polskim i... teatrologiem. W obszarze moich działań, oprócz Zielonej Góry, znajduje się również powiat zielonogórski. Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańców, sprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. A jest co tutaj zwiedzać!

Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.

Kontakt do mnie: ndyjas@gazetalubuska.pl
Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.