Przyszli policjanci dali z siebie wszystko

Czytaj dalej
Dorota Lipnicka

Przyszli policjanci dali z siebie wszystko

Dorota Lipnicka

W I Wojewódzkim Turnieju Klas Policyjnych wzięło udział 8 drużyn. Najlepszy był zespół ze Skwierzyny.

- W ramach rządowego programu pt. „Razem Bezpieczniej” udało nam się zorganizować turniej dla klas o profilu policyjnym - mówi nadkom. Piotr Wiśniewski z komendy wojewódzkiej policji w Gorzowie Wlkp.

Zawody odbyły się na terenie komendy w Międzyrzeczu oraz w Gimnazjum nr 2. W turnieju wzięło udział osiem czteroosobowych drużyn - z Międzyrzecza, Czerwieńska, Sulęcina, Wschowy, Rzepina, Lubska, oraz Skwierzyny. - Przed nami test sprawności fizycznej. Taki tor przechodzi się podczas kwalifikacji do policji, fajnie będzie się sprawdzić. Dla mnie najtrudniejszy był test wiedzy. Trochę się stresujemy, ale traktujemy ten turniej przede wszystkim jako dobrą zabawę - relacjonuje Kasia Gryń.

Przyszli policjanci zmierzyli się w czterech konkurencjach: najpierw był test wiedzy, później pierwsza pomoc przedmedyczna, policyjny tor przeszkód i strzelanie z broni laserowej. Walka była wyjątkowo zawzięta. Uczestnicy wylewali z siebie siódme poty. - Dla mnie zdecydowanie najtrudniejsza była konkurencja związana z pierwszą pomocą przedmedyczną. Bardzo podoba mi się inicjatywa turnieju. Mam nadzieję, że za rok znowu się tutaj spotkamy w podobnym gronie - opowiada Michał Sznurowski.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Skwierzyny z liczbą 27 punktów. Drugie wywalczyli zawodnicy z Żagania, którzy zdobyli tylko o jeden punkt mniej. Na trzecim miejscy znalazł się zespół ze Wschowy z liczbą 20 punktów.

Wszyscy uczestnicy otrzymali bardzo ciekawe nagrody rzeczowe. Dodatkowo szkoły reprezentowane przez zdobywców trzech pierwszych miejsc dostały nowoczesne drukarki.

- Bardzo cieszymy się z wygranej, daliśmy z siebie wszystko. Zasłużyliśmy na tą wygraną - mówi Natalia Krzyżak, która razem z Sebastianem Drobą, Bartoszem Dzikowskim i Michałem Sznurowskim zdobyli pierwsze miejsce. Ich opiekunem był Marcin Stańczuk. Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na obiad.

Dorota Lipnicka

Moja praca codziennie stawia przede mną ciekawe wyzwania. Każdego dnia poznaję nowych ludzi. Piszę o ich problemach, ale także sukcesach i radościach. Praca ta sprawia mi ogromną przyjemność. Od samego początku współtworzę "Głos Międzyrzecza i Skwierzyny".

W wolnych chwilach uwielbiam czytać, chodzić do kina, podróżować.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.