Przytoczna: wszyscy biegiem na imprezę! Będzie już 27 września

Czytaj dalej
Fot. Artur Anuszewski
red.

Przytoczna: wszyscy biegiem na imprezę! Będzie już 27 września

red.

230 zawodniczek i zawodników wystartuje w Przytocznej w 37. Masowym Biegu Tomasza Hopfera. Zapowiada się piękna rywalizacja i mnóstwo emocji!

Jak wynika z informacji organizatora, zapisy nie są już prowadzone, bo… migiem uzyskano komplet chętnych na wszystkie miejsca! Stąd już wiadomo, że 113 uczestników zawodów pobiegnie na dystansie 10 km, 80 osób na 5 km, a 37 zawodników przejdzie w marszu na 5 km.

Nie ma testu, ale są widoki i atmosfera

Trasa biegu głównego odbędzie się na dystansie około 10 kilometrów i 5 kilometrów (nawierzchnia gruntowa utwardzona, starannie przygotowana). Trasa nie posiada atestu PZLA, ale „jej najważniejszym atutem jest niepowtarzalna atmosfera jaką mają w sobie wszyscy mieszkańcy gminy Przytoczna oraz uczestnicy” - informuje organizator.
I trzeba przyznać, że zawodników czekają piękne widoki, bo pobiegną pętlą: Przytoczna (ul. Lipowa, Rokitniańska) - Rokitno - Rokitno Kapliczka - Przytoczna.
Biuro zawodów będzie zlokalizowane w szkole podstawowej w Przytocznej przy ul. Polnej 17 (hala sportowa). Działać będzie od 10.00.

Program imprezy wygląda następująco:

Organizatorzy podkreślają, że limit czasu dla biegu wynosi 90 minut. Zawodnicy powyżej limitu czasu będą sklasyfikowani. A ci, którzy zrezygnują lub nie ukończą biegu, zobowiązani są do opuszczenia trasy i zdjęcia numeru.
Wszystkie szczegóły znajdziecie TUTAJ

Tomasz Hopfer – człowiek legenda

Jeśli ktoś nie wie, to szybko przypominamy: Tomasz Hopfer był znanym, wybitnym działaczem sportowym, prekursorem masowych biegów i - generalnie - joggingu (w Polsce, rzecz jasna). Zmarł w 1982 r.
Bieg w Przytocznej to forma upamiętnienia jego osoby, ale też sposób na popularyzację aktywności fizycznej, rozwijanie rywalizacji w duchu fair play, oraz na integrację i promocję gminy.

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.