Puchar wzniosą w CRS

Czytaj dalej
Fot. andrzej szkocki
Jakub Lesiński

Puchar wzniosą w CRS

Jakub Lesiński

W najbliższy weekend czeka nas spora dawka emocji w żeńskim wydaniu. W zielonogórskiej hali CRS odbędzie się finał Pucharu Polski

Województwo lubuskie w ostatnim czasie może być spragnione siatkówki na wysokim poziomie. W przypadku mężczyzn od lat oglądamy jedynie spotkania w drugiej lidze, gdzie poszczególnym drużynom ciężko jest się przebić wyżej. Ponad rok po wycofaniu z zaplecza ekstraklasy Zawiszy Sulechów (mistrzyń pierwszej ligi z sezonu 2014/2015) pozostaje nam dopingowanie pań, które rywalizują obecnie zaledwie w trzeciej lidze (są to drużyny z Zielonej Góry, Lubska, Nowej Soli i Kostrzyna).

Nie powinien zatem dziwić fakt, że przyjazd w nasze strony żeńskiej reprezentacji (kadra trenera Jacka Nawrockiego gościła w Winnym Grodzie w czerwcu zeszłego roku na turnieju World Grand Prix) lub czołowych zespołów powinien wzbudzić zainteresowanie sympatyków dyscypliny, których przecież w okolicy nie brakuje.

Pełną listę uczestników zielonogórskiego turnieju poznamy dopiero jutro. Pierwszy mecz ćwierćfinałowy odbył się we wczorajszy wieczór, a pozostałe zostaną rozegrane właśnie w środę. W poniedziałkowym starciu rywalizowała pierwszoligowa Wisła Warszawa z aktualnymi mistrzyniami kraju - Chemikiem Police (spotkanie zakończyło się już po zamknięciu dzisiejszego wydania „GL”).

Zdecydowanym faworytem tego meczu była ta druga ekipa. Co ciekawe w obu tych zespołach nie brakuje akcentów związanych z naszym regionem. W stołecznym klubie występuje była kapitan Zawiszy Marta Wellna, zaś na ławce Chemika zasiada gorzowianin Jakub Głuszak (niegdyś zawodnik Olimpii Sulęcin), a jego asystentem jest Marek Mierzwiński, który przez wiele lat prowadził sulechowskie siatkarki. Ponadto w polickiej ekipie występuje na pozycji atakującej pochodząca z Gorzowa Katarzyna Zaroślińska.
Wyniki 1/8 PP: Chemik Police - ŁKS Commercecon Łódź 3:0, Wisła Warszawa - Enea PTPS Piła 3:2 , Legionovia Legionowo - Giacomini Budowlani Toruń 2:3, WTS Solna Wieliczka - Developres SkyRes Rzeszów 2:3, Impel Wrocław - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:0, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Pałac Bydgoszcz 3:0, Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Atom Trefl Sopot 3:2, Budowlani Łódź - KSZO Ostrowiec Św. 3:0.

Pozostałe pary ćwierćfinałów, jutrzejsze mecze: Developres SkyRes - Giacomini Budowlani, Impel Wrocław - Tauron MKS , Budowlani Łódź - Polski Cukier Muszynianka.
Warto dodać, że jeżeli do półfinału awansuje drużyna z Dąbrowy Górniczej to w hali CRS będzie można zobaczyć w akcji byłą środkową jeszcze drugoligowego wówczas Zawiszy, aktualnie także reprezentantkę Polski Kamilę Ganszczyk.

Terminarz turnieju: sobota, 4 lutego, godz. 14.45 - pierwszy mecz półfinałowy; 18.00 - drugi. Niedziela, 14.45 - finał. Bilety można nabywać na stronie www.abilet.pl oraz w dni meczowej od godz. 10.00, w kasie MOSiR Zielona Góra przy ul. Sulechowskiej 41. Ceny wejściówek na oba mecze półfinałowe kosztują 20, 30 lub 40 zł. Podobne sumy trzeba wydać, aby zobaczyć decydujące, finałowe starcie.

Jakub Lesiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.