Pucharowe sukcesy w bowlingu i na ergometrze

Kazimierz Fiut

Niewidome reprezentantki KSN Łuczniczka zajęły całe podium w Pucharze Polski w bowlingu. Wygrała też słabo widząca Honorata Borawa.

Trzecia edycja Pucharu Polski słabo widzących i niewidomych rozegrana w Katowicach przyniosła kolejny sukces niewidomej Karolinie Rzepie. Zawodniczka KSN Łuczniczka, dwukrotna brązowa medalista MŚ z Seulu, do tytułu mistrzyni kraju dołożyła jeszcze triumf w Pucharze Polski. Co warte podkreślenia, to 3. jej wygrana w tej imprezie. Rzepa w eliminacjach kat. B1 uzyskała w 6 grach 797 pkt., zdecydowanie wyprzedzając swe konkurentki. Na kolejnych dwóch miejscach uplasowały się jej młodsze klubowe koleżanki: Katarzyna Świątek 518 pkt. i debiutującą w tej imprezie Magdalena Rataj 512. O wejście do finału Świątek pokonała Rataj, zaś Rzepa okazała się wyraźnie lepsza od Grażyny Krysiak z Karolinki Chorzów. W finale Rzepa wygrała ze Świątek, a Rataj z Krysiak. Rzepa to absolwentka, Świątek i Rataj to uczennice Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im.L. Braille’a.

Najlepsza w eliminacjach i w grach pucharowych okazała się też Honorata Borawa. Aktualna mistrzyni kraju w kat. B3 pewnie zwyciężyła w eliminacjach, zaliczając 933 pkt., jak i w grach pucharowych.

Blisko finałowej „4“ był w kat. B2 Arkadiusz Gęstwińs-ki. Ostatecznie z dorobkiem 957 pkt. zajął 5. miejsce. Na 6. pozycji w tej samej kategorii uplasowała się Jolanta Szapańska 808, na 8. Mirosława Malche-rek 781, zaś w B3 mężczyzn 9. był Marek Szapański 675.

Turniej zakończył bogaty sezon słabo widzących i niewidomych w bowlingu. W przyszłym najważniejszą imprezą będą MŚ w singlach (ostatni tydzień sierpnia, Warszawa).

O Puchar Polski na ergometrze rywalizowali też niepełnosprawni sportowcy LOTTO-Bydgostii. W Kaliszu zdecydowane zwycięstwo w kat. LTA, narząd wzroku na 1000 m odniósł Krzysztof Pikulski 3.03,9, zaś w LTA, narząd ruchu na drugiej pozycji uplasował się Daniel Bojarek 3.23,2.