Radioterapia ma poślizg. Otwarcie dopiero na wiosnę

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Radioterapia ma poślizg. Otwarcie dopiero na wiosnę

Jarosław Miłkowski

Ośrodek radioterapii w Gorzowie miał być otwarty w grudniu. Ale jest nowy termin: wiosna. - Nie zwróciliśmy uwagi na to, że długo będzie trwał montaż akceleratorów - tłumaczy szpital.

- Nastawiałem się, że otwarcie będzie jeszcze w tym roku. Ta informacja jest niepokojąca – mówi nam Bronisław Mierzwa, „ojciec chrzestny” ośrodka radioterapii (to on był inicjatorem akcji zebrania 7,5 tys. podpisów do władz województwa w sprawie zbudowania ośrodka).

Według zapowiedzi szpitala, w tym miesiącu miało nastąpić otwarcie ośrodka. Tak mówiono od ubiegłorocznej wiosny, gdy ruszyła budowa. Tymczasem zbliża się połowa grudnia, a tu… cisza.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.