Filip Pobihuszka

Radna ze Wschowy zostaje w areszcie. Dołączą do niej kolejni podejrzani

radna ze wschowy w areszcie Fot. archiwum Do dziś, oprócz radnej, za kratki trafiły jeszcze cztery osoby.
Filip Pobihuszka

Radna S., zatrzymana w marcu pod zarzutem dilerki, posiedzi w areszcie do sierpnia. W tej samej sprawie zarzuty usłyszało kolejnych 11 osób.

Sąd przedłużył areszt Marii S, radnej miasta i gminy, która trafiła za kratki w marcu tego roku, w związku z zarzutami dotyczącymi handlu marihuaną. Wschowska prokuratura rejonowa, która zajmowała się sprawą na początku, przekazała materiały „rejonówce” w Nowej Soli. Jej szef, Łukasz Wojtasik wyjaśnia: - Areszt został przedłużony do 5 sierpnia. Zdecydowaliśmy się na ten krok w obawie przed możliwością mataczenia ze strony Marii S. oraz z powodu na liczbę podejrzanych, jacy dodatkowo pojawili się w tej sprawie.

Okazuje się bowiem, że prokuratura postawiła zarzuty dodatkowym jedenastu osobom związanym ze sprawą, z czego cztery również trafiły za kratki aresztu.
- Sprawa jest rozwojowa i nie są wykluczone dalsze zatrzymania - dodaje z kolei Zbigniew Fąfera z zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

Przypomnijmy, że radna S. trafiła w ręce policji dokładnie w Dzień Kobiet. Krótko później prokurator zarzucił jej, że „od lipca do sierpnia ubiegłego roku uczestniczyła w obrocie, udzielając innej osobie, w celu uzyskania korzyści majątkowej, przeznaczone do dalszej dystrybucji, znaczne ilości środków odurzających w postaci marihuany”. Kolejne zarzuty dotyczyły m.in. „jednorazowego udzielenia” czy posiadania narkotyków. Najcięższe zagrożone są nawet dziesięcioletnią odsiadką.

Filip Pobihuszka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.