Leszek Kalinowski

Radni: Stop cyrkom ze zwierzętami

Leszek Kalinowski

- Nie chcemy cyrków z dzikimi zwierzętami - mówili we wtorek, 22 marca radni Grzegorz Hryniewicz i Tomasz Sroczyński z klubu Zielona Razem w Zielonej Górze.

- Zbliża się okres wiosenno-letni, czyli przyjazdów cyrków do naszego miasta - mówi Grzegorz Hryniewicz. - Wzorem innych chcemy zakazać pokazywania u nas tresury dzikich zwierząt. Dla nich to straszne przeżycie i stres. Tak jak ciągła zmiana miejsca i tragiczne warunki, w jakich przebywają. Zdaniem G. Hryniewicza, cyrki ze zwierzętami nie niosą też żadnej wartości edukacyjnej, przeciwnie, źle wpływają na wychowanie dzieci. Takie są przemyślenia radnego po lekturze i zapoznaniu z argumentacją tych, którzy mówią: cyrkom nie.

Jak dodał Tomasz Sroczyński, projekt uchwały został już złożony w mieście. Powinien stanąć na kwietniowej sesji. - Oburzamy się, gdy ktoś skatuje psa czy kota. A godzimy się na to, by używać przemocy wobec dzikich zwierząt? - pyta T. Sroczyński i ma nadzieję, że inne kluby poprą przygotowany projekt uchwały. Dotyczy on terenów należących do miasta. Jeśli ktoś prywatnie pozwoli rozbić się na jego terenie, to już inna sprawa.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.