Radny Dariusz Legutowski: w Zielonej Górze powinno pojawić się więcej tablic informujących o jakości powietrza. Co na to miasto?

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Natalia Dyjas, Maciej Dobrowolski

Radny Dariusz Legutowski: w Zielonej Górze powinno pojawić się więcej tablic informujących o jakości powietrza. Co na to miasto?

Natalia Dyjas, Maciej Dobrowolski

Przed paroma laty przy urzędzie miasta stanęła tablica, która informuje mieszkańców o jakości powietrza, jakim oddychają na co dzień. Kolejną umieszczono w szkole na Jędrzychowie. Została zamontowana z „puli” radnego Koalicji Obywatelskiej, Dariusza Legutowskiego. Ten apeluje, by Zielona Góra doczekała się własnego systemu monitoringu jakości powietrza.

- W maju przez blisko dwa tygodnie nie działała stacja pomiaru jakości powietrza przy ulicy Krótkiej – mówi radny KO, Dariusz Legutowski. – Powodem rzekomej awarii był brak prądu. Jak to możliwe, że w centrum miasta dzieją się takie rzeczy? Przez to mieszkańcy Zielonej Góry byli pozbawieni oficjalnych danych o powietrzu, którym oddychają.

D. Legutowski zauważa, że Zielona Góra do dziś nie ma własnego systemu badania jakości powietrza i korzysta z pomiarów stacji przy ul. Krótkiej, którą zajmuje się Regionalny Wydziału Monitoringu Środowiska GIOŚ. Drugim ekranem, z którego można się dowiedzieć, jakim powietrzem oddychamy, jest tablica w szkole na Jędrzychowie. Ta zresztą powstała z jego inicjatywy. Czy takich punktów nie mogłoby być więcej?

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Natalia Dyjas, Maciej Dobrowolski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

50,00 100,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.