Radny Robert Surowiec z Gorzowa na rozmowę z mieszkańcami przyjdzie z własną ławeczką

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Radny Robert Surowiec z Gorzowa na rozmowę z mieszkańcami przyjdzie z własną ławeczką

Jarosław Miłkowski

Robert Surowiec z PO dotychczas spotykał się z mieszkańcami w kawiarni. Na wakacje plan ulega zmianie. Radny zamierza odwiedzić każdą dzielnicę.

- Z takich spotkań z mieszkańcami rodzi się wiele interpelacji oraz wniosków do budżetu miasta. Ludzie przychodzą z sugestiami ustawienia nowych koszy na śmieci, postulatami poprawienia estetyki miasta, ostatni sygnalizują nasilające się problemy z barszczem Sosnowskiego - mówi Robert Surowiec. To radny PO, który swoje dyżury (czyli czas poświęcony na spotkania z mieszkańcami) zwykł prowadzić w kawiarence Gastronomika, która jest przy Wełnianym Rynku. A że kawiarenka ma teraz wakacje, radny znalazł sposób. Na spotkania z mieszkańcami dotrze do ich dzielnic. Ma nawet własną niebieską ławeczkę ze swoim nazwiskiem. W poniedziałek 16 lipca takie spotkania Surowiec zaplanował w parku Róż i na Kwadracie. W następne poniedziałki będzie w innych częściach miasta.
23 lipca ze swoimi problemami lub pomysłami o 17.00 będzie można przyjść w okolice ronda św. Jerzego, a o 18.30 na róg Słonecznej i Gwiaździstej. 30 lipca radny Robert Surowiec będzie czekał na mieszkańców przy Intermarche na os. Staszica (17.00) i Biedronce na os. Europejskim (18.30). 13 sierpnia ławeczka stanie na rogu Za-menhofa i Stilonowej (17.00) i Intermarche na os. Piaski (18.30). Z kolei 27 sierpnia radny będzie obok Freshmarketu przy ul. Siedzikówny-Inki (17.00) i obok Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów.

- Rozumiem, że to element kampanii? Przecież żaden z pańskich kolegów radnych nie wybiera się na każde osiedle - zagadnął Surowca, oficjalnego kandydata PO na prezydenta Gorzowa, nasz dziennikarz.
- Nie. To jeszcze nie kampania. Ale cieszę się, że pan redaktor dostrzega moją aktywność - odpowiedział radny.

Dodajmy, że w poniedziałki od 15.30 do 17.00 na Wełnianym Rynku działa Letnie Biuro Platformy Obywatelskiej.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.