Radość w świetlicach to Wasza zasługa

Czytaj dalej
(ad)

Radość w świetlicach to Wasza zasługa

(ad)

Do naszej świątecznej akcji, w której pomagamy świetlicom środowiskowym, włączyła się Stal Gorzów. Gdy klub przeczytał w „GL” artykuł o świetlicy przy ul. Słonecznej w Gorzowie, prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna, postanowił pomóc.

- Przedyskutowaliśmy tę sprawę i zdecydowaliśmy, że skoro mamy możliwość, by pomóc i spełnić najważniejszą prośbę jednej ze świetlic, zrobimy to. Tym bardziej teraz, kiedy atmosfera sprzyja dawaniu prezentów - mówił prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora.

We wtorek, wraz z przedstawicielami klubu i maskotką Stalusiem, odwiedził świetlicę - z dużą lodówką, której bardzo tu brakowało (nie było gdzie przechowywać żywności, a dzieci codziennie dostają posiłki).

Stal przywiozła też inne prezenty dla podopiecznych, m.in. słodycze i gadżety klubu. Torby z prezentami wręczał Staluś - osobiście przybijając każdemu „piątkę”.
Dzieci były zachwycone. - Baaaaardzo nam się podoba to spotkanie! - mówiła Karolina. - A najbardziej to, że Staluś do nas przyszedł. Znamy go, kibicujemy naszym żużlowcom - mówiła Klaudia.

- Bardzo się cieszymy z tych prezentów. Śledzimy losy klubu, nasi podopieczni bezdomni, a także koloniści bywają zapraszani na wasze mecze, i kibicujemy wam - mówiła, przyjmując podarunki, dyrektor stowarzyszenia Iwona Filon - Król.

Stal Gorzów już od ponad dekady angażuje się w charytatywne akcje. Przez 7 lat organizowała m.in. wielkie bale. Dochód z imprez przeznaczała na cele dobroczynne. - Ten klub istnieje od wielu lat, mimo przeciwności, właśnie dzięki lokalnej społeczności. Ma swoje korzenie w tym mieście, jest dorobkiem wielu pokoleń. Dlatego uważamy, że musimy część siebie dawać społeczności, dzięki której istniejemy - mówił prezes Zmora. Do świetlicy przy ul. Słonecznej trafiły też prezenty od Czytelników: karton zabawek, gier i słodyczy.

W ramach naszej akcji obdarowaliśmy też drugą świetlicę prowadzoną przez Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna - przy ul. Obotryckiej w Gorzowie - oraz gorzowską świetlicę Barka działającą przy parafii przy ul. Żeromskiego. Prezenty trafiły też do świetlicy opiekuńczej Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach i Arki Przyszłości w Międzyrzeczu. Tam młodzież zorganizowała uroczystą Wigilię. Był opłatek, kolędy i podarki, m.in. kosmetyki, o które podopieczni poprosili.

Świąteczne paczki trafią też niebawem do świetlic w Gro-chowie koło Sulęcina, w Kostrzynie nad Odrą, Strzelcach i Drezdenku. A to wszystko dzięki Wam!

(ad)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.