Radwańska gra dalej! [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Christophe Ena
[email protected]

Radwańska gra dalej! [zdjęcia]

[email protected]

Agnieszka Radwańska jest w 4. rundzie Rolanda Garrosa. Wczoraj pokonała w trzech setach Czeszkę Barborę Strycową.

Polka wygrała po trudnym meczu 6:2. 6:7 (6), 6:2. Gdyby wyjąć drugiego seta wszystko byłoby łatwe i przyjemne. Radwańska bardzo pewnie wygrała pierwszą partię, a w drugiej prowadziła 3:0. Ale Strycowa wygrała pięć gemów z rzędu i prowadziła 5:3. Potem przegrywała 5:6, ale doprowadziła do tie breka. W nim Radwańska prowadziła 4-2, ale przegrała po kilku błędach do 6.

W trzecim secie wszystko wróciło do normy. Radwańska szybko dwukrotnie przełamała słabnącą rywalkę i zakończyła seta ponownie do 2.

W niedzielnym pojedynku o ćwierćfinał przeciwniczką Polki będzie albo rozstawiona z 19. numerem Amerykanka Sloane Stephens, albo Bułgarka Cwetana Pironkowa. Radwańska dotarła do4 rundy międzynarodowych mistrzostw Francji po raz piąty w karierze. Wcześniej dokonała tego w 2008, 2009, 2011 oraz 2013 roku, kiedy awansowała nawet do ćwierćfinału, co jest jej na razie największym osiągnięciem w karierze w Paryżu.

Największą sensacją było wycofanie się z turnieu Hiszpana Rafela Nadala, który w Paryżu zwyciężał już dziewięciokrotnie. Ogłosił to na konferencji prasowej, a powodem była kontuzja nadgarstka.

Transmisje z turnieju Rolanda Garrosa na żywo na kanałach Eurosportu oraz w usłudze Eurosport Player.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.