Raj na ziemi dla psów z Nowej Soli

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Raj na ziemi dla psów z Nowej Soli

Eliza Gniewek-Juszczak

- Świetny pomysł! Oby udało się stworzyć ten psi raj – piszą internauci na profilu miasta na FB pod informacją na temat planów wybudowania psiego parku. Takiego miejsca jeszcze nie było!

Psi park może zostać zbudowany już w przyszłym roku. Teren o powierzchni 20 arów ma być monitorowany i ogrodzony. Atrakcją dla psów mają być tory przeszkód. Na ławkach właściciele pupili będą mogli odpoczywać. Będą też pojemniki na psie odchody.

Wyznaczono już nawet miejsce – pomiędzy Czarną Strugą a blokami na osiedlu Konstytucji. Żeby psi park mógł powstać władze miasta postawiły jeden warunek – potrzebni są wolontariusze, którzy opiekowaliby się tym miejscem. W informacji umieszczonej na profilu miasta na Facebooku podano wszelkie dane kontaktowe. – Takie miejsce kosztuje dziesiątki złotych. Trzeba o nie dbać, dlatego zwróciliśmy się do chętnych zainteresowanych sprawą mieszkańców, którzy na zasadzie wolontariatu mogliby opiekować się parkiem. Do zadań wolontariuszy będzie należało otwieranie i zamykanie wybiegu, a także codzienne jego kontrolowanie – wyjaśnia Ewa Batko, rzecznika nowosolskiego magistratu. Chętni mogą kontaktowa się z pracownikami wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta, pokój 208, tel. 68 459 03 39.

- Ale super – zareagowała pani Agnieszka w komentarzu pod informacją, którą urząd umieścił na swoim profilu na FB. Pan Tomasz natomiast niedowierza, aby znaleźli się społecznicy. Z kolei pan Marcin zasugerował, że z miejsca będą korzystać właściciele psów, ale tylko przez miesiąc. Zdaniem internautki Doroty psi park to dobry pomysł: - Może w Bytomiu też zdarzy się taki cud – napisała w komentarzu. Grażyna Zimna przyznała natomiast, że nareszcie ktoś pomyślał o psiakach.

Temat wywołał całe mnóstwo różnych komentarzy. Okazuje się, że już wcześniej posiadacze psów zgłaszali się do urzędu miejskiego z pytaniami o takie miejsce, którego do tej pory nie było, a jest potrzebne.

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.