Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Ranił parę młodą nożem na ślubie. Biegli: Jest niepoczytalny...

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Król
Jacek Bombor

Ranił parę młodą nożem na ślubie. Biegli: Jest niepoczytalny...

Jacek Bombor

10 marca 20-letnia Nikola i 25-letni Sebastian przeżyli na swoim ślubie atak szaleńca, który pokiereszował ich nożem. Biegli uznali, że sprawca jest niepoczytalny i nie może odpowiadać za swoje czyny. Prokuratura wniosła o umorzenie sprawy i detencję, czyli umieszczenie mężczyzny na przymusowym leczeniu psychiatrycznym.

Ten dzień Nikola i Sebastian zapamiętają do końca życia. 10 marca, gdy brali ślub w Centrum Chrześcijańskim Winnica w Rybniku, podczas składania przysięgi, nagle pojawił się Jonathan z nożem. Wszystko działo się błyskawicznie.

- Ustaliliśmy, że najpierw zaatakował pana młodego, zadając mu poważny cios w szyję. Potem zaatakował pannę młodą, zadając co najmniej kilka ciosów. Dziewczyna instynktownie się skuliła, dlatego doznała rany szyi, pleców, barków - wyjaśnia prokurator Malwina Szyndzielorz-Pawela, zastępca prokuratora rejonowego w Rybniku.

Całe nagranie zostało zarejestrowane - śledczy mieli idealny materiał, aby oskarżyć sprawcę. Tuż po zdarzeniu próbował uciekać, ale złapali go bardzo szybko inni uczestnicy ceremonii. Potem trafił prosto w ręce policji. Pokrzywdzeni trafili do szpitala. Mężczyzna miał bardzo dużo szczęścia, że przeżył - rana o włos ominęła tętnicę szyjną, ale i tak uznano, że była na tyle poważna, że zagrażała jego życiu.

- Dlatego sprawcy przedstawiliśmy podwójne usiłowanie zabójstwa. Z tym, że w przypadku rannego mężczyzny doszedł jeszcze zarzut spowodowania ciężkich obrażeń ciała. Ostatecznie rany poszkodowanej kobiety okazały się lekkie. Miała trzy rany kłute - dodaje pani prokurator.

B. trafił do aresztu, za usiłowanie zabójstwa groziło mu dożywocie. Ale już wiadomo, że nie pójdzie siedzieć. Powód? Opinia biegłych psychiatrów, którzy wykryli u niego poważne zaburzenia psychiczne. Uznali go za niepoczytalnego, więc nie może odpowiadać karnie.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jacek Bombor

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Bilety na koncert grupy "The 12 Tenors" 25.04.2019

Prenumerata cyfrowa "Gazety Lubuskiej" z dwoma biletami na koncert 12 TENORÓW GRATIS!

180,00 378,00

Na koncercie 25 kwietnia na hali CRS w Zielonej Górze usłyszymy nie tylko arie operowe, ale również covery znakomitych hitów XX wieku.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.