Ratownicy w Nowogrodzie Bobrzańskim nie będą stacjonować jeszcze ponad rok

Czytaj dalej
Fot. Dddddariusz Gdesz / Polskapresse
(red.)

Ratownicy w Nowogrodzie Bobrzańskim nie będą stacjonować jeszcze ponad rok

(red.)

Karetka pogotowia powinna stacjonować w mieście. Jednak zalecenie ministerstwa odroczyły decyzję w tej sprawie o minimum rok.

W naszym ostatnim „Tygodniku Zielonogórskim” opisaliśmy kłopoty z czasem dojazdu karetki pogotowia do Nowogrodu Bobrzańskiego. Już po oddaniu do druku gazety redakcja „GL” otrzymała stanowisko wojewody w tej sprawie.

Jak wynika z maila rzecznik prasowej Aleksandry Chmielińskiej - stwierdzono, że karetka powinna jednak stacjonować w Nowogrodzie.

I zostało to zapisane w planach działania systemu ratownictwa medycznego opracowywanych przez wojewodę dla województwa. Ale...

,,Umowy zawarte z poszczególnymi dysponentami miały obowiązywać do czerwca 2016 r. Nowa kontraktacja miała być możliwością do uporządkowania kwestii zmian w umiejscowieniu ZRM (karetek pogotowia - dop. red.). Zgodnie jednak z rekomendacją ministra zdrowia umowy istniejące zostaną przedłużone do czerwca 2017 r.” - czytamy w piśmie A. Chmielińskiej. Oznacza to, że przynajmniej na razie karetki nie będzie. Do sprawy wrócimy.

(red.)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.