Łukasz Koleśnik

Razem łatwiej o rewitalizację dolnego miasta

Starosta Mirosław Glaz oraz burmistrz Marek Cebula podpisali porozumienie w sprawie projektu rewitalizacji dolnego Krosna Fot. powiat krośnieński Starosta Mirosław Glaz oraz burmistrz Marek Cebula podpisali porozumienie w sprawie projektu rewitalizacji dolnego Krosna
Łukasz Koleśnik

Rewitalizacja dolnej części Krosna Odrzańskiego nabierze tempa? Na to wygląda. A to dzieki współpracy samorządu gminy z powiatem krośnieńskim

O rewitalizacji urzędnicy z Krosna Odrzańskiego informowali już wiele razy. Gmina niestety nie wygrała konkursu, który przyspieszyłby działania związane z tą inwestycją. Jednak pojawiła się alternatywa na dodatkowe pieniądze. A to dzięki współpracy z powiatem.

W środę, 31 sierpnia, starosta Mirosław Glaz pozytywnie rozpatrzył prośbę burmistrza Marka Cebuli i dzięki temu zwiększyły się szanse na realizację zadania. Starostwo zostało partnerem w projekcie. - Mamy okazję pozyskać spore pieniądze i przeprowadzić konkretne działania na rzecz zaniedbanych obecnie części Krosna Odrzańskiego. W moim przekonaniu miasto musi odzyskać blask - mówił po podpisaniu porozumienia Glaz.

A skąd pieniądze? Z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Dzięki porozumieniom jak te wymienione powyżej, szanse na otrzymanie dofinansowania są znacznie większe.

Kiedy ruszy rewitalizacja? Prace mogą rozpocząć się już w przyszłym roku. Szacowany koszt inwestycji to 4 mln zł. Co zostanie wykonane? Między innymi poprawione mają być drogi oraz chodniki. Do tego zrobiona zostanie kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie LED. Do tego cały skwer przy ulicy Prusa ma zostać zmodernizowany. Dodatkowo istniejący plac zabaw zostanie pomniejszony. Na zwolnionym miejscu zostaną wykonane nowe miejsca postojowe.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.