Leszek Kalinowski

Razem walczmy ze smogiem [WIDEO]

Mieszkańcy obawiają się, że znów tak będzie wyglądał Winny Gród. Sezon grzewczy oznacza, że coraz gorzej oddycha się w mieście.  Przekroczenie i tak Fot. Mariusz Kapała Mieszkańcy obawiają się, że znów tak będzie wyglądał Winny Gród. Sezon grzewczy oznacza, że coraz gorzej oddycha się w mieście. Przekroczenie i tak zaniżonych norm nie należy do rzadkości
Leszek Kalinowski

Gminy sobie nie poradzą z zanieczyszczonym powietrzem. Potrzebne są systemowe rozwiązania. Projekt uchwały jest gotowy, ale czy zostanie przyjęty? Jakie zapisy się w nim znalazły?

O problemie zanieczyszczonego powietrza mówi się od dawna. Dotyczy on całego kraju. Zielona Góra, jak mówi przewodniczący rady miasta, Adam Urbaniak, nie jest wyjątkiem. Choć wydawałoby się, że nazwa mogłaby wskazywać inaczej.

- Miasto nie pozostawia problemu samemu sobie, choćby wprowadzając komunikację niskoemisyjną - zauważa przewodniczący. - Ale wiadomo, że największe zanieczyszczenie powodują mieszkańcy, którzy w starych piecach palą niskiej jakości opałem lub śmieciami.

Jakie mamy pomysły na walkę o lepszą jakość powietrza? Czy potrzebne są zmiany systemowe? Czy województwo może starać się o dotacje?

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.