Łukasz Koleśnik

Remiza już gotowa, świetlica w budowie. Kiedy otwarcie?

Ukończona już remiza strażacka zostanie odebrana przez nadzór budowlany za kilka dni. Świetlica wciąż jest w budowie. Fot. Gmina Bobrowice Ukończona już remiza strażacka zostanie odebrana przez nadzór budowlany za kilka dni. Świetlica wciąż jest w budowie.
Łukasz Koleśnik

Budowa długo wyczekiwanego kompleksu (zwłaszcza świetlicy) dobiega końca. Na przyszły rok zaplanowano oficjalnie otwarcie.

W najbliższej przyszłości gmina uszczęśliwi dużą grupę ludzi. Chodzi między innymi o mieszkańców, którzy od lat domagali się świetlicy. Dodatkowo zadowoleni już są miejscowi strażacy, którzy doczekali się remizy.

- Kiedyś nie było tutaj czym gasić pożarów, brakowało sprzętu. Później sytuacja powoli się poprawiała, ale wciąż mieliśmy mało miejsca. Z trudnością parkowaliśmy dwa samochody w niewielkim budynku. Zaplecze było bardzo malutkie. Widziałem już nowy budynek. Warunki zmienią się diametralnie - mówi Jakub Leśko, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrowicach.

Zapytaliśmy o inwestycję w Bobrowicach. - Remiza została już wybudowana ponad miesiąc temu. Wprawdzie wykonawca mówił, że uda się ją zrobić do maja. Chcieliśmy połączyć jej otwarcie z zawodami strażackimi. Prace się opóźniły i nie wyszło - mówi wójt Marek Babul.
28 listopada br. nadzór budowlany ma odebrać inwestycję. Dlaczego tak późno? - Priorytetem była nowa komenda policji w Krośnie Odrzańskim, która w tym tygodniu została otwarta - przyznaje Babul.

Gmina nie planuje jednak fety z okazji otwarcia remizy.

- Poczekamy do zakończenia budowy świetlicy. Ta powinna być gotowa na początku przyszłego roku - przyznaje wójt.

Remiza kosztowała 1 milion złotych. Świetlica 200 tys. zł więcej. Gmina sfinansowała obie inwestycje wyłącznie z własnych środków.
- Jak wiadomo, programy pomocowe mają spore opóźnienie. Mogliśmy dalej czekać, ale w takim wypadku remiza i świetlica byłyby pewnie gotowe dopiero w 2018 r. Mieszkańcy Bobrowic i tak zbyt długo czekają na te budynki - wyjaśnia Marek Babul.
Wójt zapewnił przy tym, że gmina w przyszłym roku skorzysta z dofinansowań, o ile te się pojawią.

- Mamy gotowe projekty na świetlicę w Dychowie i Dębach. W_tym pierwszym przypadku skorzystamy ze starej sali gimnastycznej, która już nie jest nam potrzebna. Wybudujemy tam kuchnię, świetlicę oraz stołówkę, a obok... kręgielnię. Kiedy tylko pojawi się możliwość sięgnięcia po pieniądze zewnętrzne, to na pewno to zrobimy - zapewnia wójt Marek Babul.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.