Remont ruszy w tym roku, ale sztuki tutaj nie będzie

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Remont ruszy w tym roku, ale sztuki tutaj nie będzie

Jarosław Miłkowski

W Gorzowie miasto zrezygnowało z przenosin Miejskiego OŚrodka Sztuki do wieżowca Przemysłówki. A Miejskie Centrum Kultury będzie tam, gdzie dziś jest kaplica parafii katedralnej.

To już pewne. W centrum miasta nie będzie Arsenału Kultury. Miały go tworzyć Miejski Ośrodek Sztuki, dla którego szykowano miejsce w dolnej części wieżowca Przemysłówki oraz Miejskie Centrum Kultury, które miało wypełnić przestrzeń między Przemysłówką a pobliskimi kamienicami przy Wełnianym Rynku. Miasto zapowiadało to początku sierpnia zeszłego roku. Dziś, ponad siedem miesięcy później, ta koncepcja jest już nieaktualna.

CZYTAJ DALEJ:

 • Ile kosztowałby nowy MOS?
 • Kiedy rozpocznie się remont Przemysłówki?
 • Ile osób pomieści sala MCK-u?
Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.