Remont sali w Szkole Podstawowej nr 5 w Nowej Soli coraz bliżej

Czytaj dalej
Fot. arch. urzędu miasta
Jakub Nowak

Remont sali w Szkole Podstawowej nr 5 w Nowej Soli coraz bliżej

Jakub Nowak

Jeszcze w tym roku powinno dojść do remontu sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 5. Przetarg został właśnie ogłoszony.

- Przetarg został ogłoszony, ale... to nie wszystko - zdradza Ewa Batko, rzecznik urzędu miasta. - W ramach tej inwestycji, planujemy również remont korytarza oraz pomieszczeń sanitarnych piwnicy, obejmujący wymianę instalacji elektrycznej, wymianę instalacji wodno - kanalizacyjnej, ułożenie płytek terakotowych, tynkowanie i malowanie ścian. Wykonany zostanie także remont parteru i pierwszego piętra, obejmujący tynkowanie i malowanie ścian i sufitów - wylicza pani rzecznik.

Przypomnijmy: w sumie, na wspomniane inwestycje w placówce na Starym Żabnie zagospodarowano w budżecie 273 tys. zł. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont odbędzie się podczas wakacji - podkreśla E. Batko. Z innych tegorocznych inwestycji warto zaznaczyć także planowane ocieplenie dachu w Szkole Podstawowej nr 1. Na ten cel zagospodarowano w sumie 92 tys. zł w budżecie. Kolejna duża kwota zapisana na szeroko rozumianą oświatę to 89 tys. zł, które przeznaczone zostaną na zakup odpowiedniego sprzętu do kuchni oraz na place zabaw w przedszkolach.

Jakub Nowak

Dziennikarz i kierownik oddziału w Nowej Soli.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.