Remonty dróg to priorytet w gminie Dąbie

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Remonty dróg to priorytet w gminie Dąbie

Łukasz Koleśnik

Co w przyszłym roku planuje gmina Dąbie? Rozmawiamy oinwestycjach z wójt gminy Dąbie, Krystyną Bryszewską

Priorytetem w przyszłym roku są drogi?
Nie tylko, ale to jedne z ważniejszych inwestycji. W przyszłym roku mamy kilka zaplanowanych remontów oraz modernizacji. Największe to ulica Strażacka w Dąbiu oraz odcinek w Nowym Zagórze. Oprócz tego planujemy zrobić ul. Zielonogórską w Łagowie, drogę przy kościele w Trzebulach oraz jeszcze jeden odcinek w Lubiatowie, również w pobliżu kościoła.

W tym roku macie już wszystkie zadania inwestycyjne za sobą?
Prawie. Remontujemy jeszcze drogę w Pławiu koło świetlicy. Do tego wykonujemy parking przy cmentarzu w tej samej miejscowości.

A poza drogami? Co jeszcze planujecie w przyszłym roku?
Składamy projekty do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na oczyszczalnię ścieków w Pławiu i przebudowy hydroforni, znajdujących się w Dąbiu i Połupinie. Ponadto kontynuujemy budowę przydomowych oczyszczalni. Mamy złożonych 27 wniosków. W_gminie Dąbie mamy już ponad 200 takich instalacji.

Jako gmina mocno skupialiście się na świetlicach. Ile wiosek pozostało bez świetlic?
Trzy. Przygotowujemy projekt, dotyczący budowy nowej świetlicy w Pławiu. Natomiast na budynki w Starym Zagórze i Lubiatowie mamy już wykonaną potrzebną dokumentację. Czekamy, aż pojawią się pieniądze z Lokalnej Grupy Działania. Kiedy je dostaniemy, to od razu ruszamy z budową.

Co z oświatą? Wydaje się, że większość samorządów ma problemy z planowaniem czegokolwiek w zakresie szkół i przedszkoli.
To prawda. Wciąż nie wiemy dokładnie, co przyniesie kolejna rewolucja, dotycząca oświaty. Najwięcej się zmieni, jeśli ustawa wejdzie w życie. Natomiast obecnie w sprawach oświatowych zastanawiamy się nad przeniesieniem przedszkola do budynku szkoły w Gronowie. Sprawdzamy obecnie, jak to wygląda od strony prawnej. Ponadto trzeba będzie tam wykonać kilka remontów. I to jest największe zadanie oświatowe, jakie obecnie planujemy.

Dziękuję za rozmowę

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.