Sandra Soczewa

Remonty może niewielkie, ale potrzebne

Sandra Soczewa

Mieszkańcy Chartowa urządzali protesty, żeby wywalczyć chodnik. Ownice też chodnikiem nie pogardzą, bo z nim będzie bezpieczniej.

Powiat w tym roku skupia się na remontach chodników. Najwięcej takich „małych inwestycji” będzie w gminie Słońsk.
- Co prawda nasz plan remontowy jest o wiele obszerniejszy, ale na razie - ze względu na prowadzony program naprawczy dla naszego budżetu - ograniczamy się do niewielkich, ale istotnych inwestycji - mówi starosta sulęciński Adam Basiński. Bardziej konkretne remonty dróg, są planowane dopiero na lata 2017/2018.

Jedną z pierwszych „mniejszych inwestycji” jest budowa chodnika w Ownicach przy ul. Słonecznej. Zapłaci za nią powiat, gmina i sołectwo. Prace w tym miejscu są już praktycznie na ukończeniu.

Lada moment zacznie się też budowa długo wyczekiwanego chodnika w Chartowie. Dzięki niemu dzieci będą mogły w miarę bezpiecznie dojść do przystanku autobusowego, skąd jeżdżą do szkoły. Mieszkańcy długo walczyli o chodnik. Urządzali nawet akcje protestacyjne na drodze - Samochód potrącił tu moją córkę. Na szczęście nic poważnego się nie stało, ale nieszczęście było o krok - mówiła nam Katarzyna Mazur.

Mieszkańcom zależało, żeby chodnik był od początku niebezpiecznego zakrętu do przystanku autobusowego. - Kończymy dokumentację dla budowy tego chodnika. Inwestycja ma rozpocząć się jeszcze latem, by z początkiem września dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć na autobus - mówi starosta Basiński.

Latem ruszy też budowa ścieżki pieszo - jezdnej w Słońsku przy ul. Poniatowskiego. Prace w tym miejscu podzielone będą na kilka etapów. Pierwszy ma być skończony jeszcze w tym roku.
Koszty związane z budową chodników w gminie Słońsk pokrywają powiat i gmina. Na podobnych warunkach ma powstać niewielki fragment chodnika na os. Leśnym w Torzymiu.

- Mamy nadzieję, że uda nam się też zdobyć dofinansowanie do podobnych inwestycji w Grabowie, Drzewcach i Korytach. Jak na razie, urząd marszałkowski odmówił nam jednak współfinansowania tej inwestycji. Ale próbujemy - mówi starosta Basiński.

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.