Leszek Kalinowski

Remonty torów, będą utrudnienia. Ale potem pojedziemy szybciej i dalej

Dzięki modernizacji torów i peronów wróci połączenie z Zielonej Góry do Leszna. Na trasie Czerwieńsk - Zbąszynek pojedziemy 120 kilometrów na godzin Fot. Mariusz Kapała Dzięki modernizacji torów i peronów wróci połączenie z Zielonej Góry do Leszna. Na trasie Czerwieńsk - Zbąszynek pojedziemy 120 kilometrów na godzinę...
Leszek Kalinowski

Dzięki modernizacji torów i peronów, mamy podróżować pociągami szybciej i bezpieczniej. Pojawią się też nowe trasy, po latach przerwy z Zielonej Góry pojedziemy do Wschowy i Leszna. Jakie jeszcze czekają nas zmiany?

- Mam samochód, ale chętnie bym podróżowała pociągami, gdyby były lepsze połączenia - przyznaje Anna Farelewicz z Zielonej Góry. - Powinniśmy bardziej stawiać na transport zbiorowy. Uważam, że za mało uwagi poświęcamy ekologii. Cieszę się, że miasto postawiło na elektryczne autobusy. Chciałabym byśmy częściej korzystali też z pociągów.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.