Rewolucja na torach tramwajowych w Gorzowie [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Rewolucja na torach tramwajowych w Gorzowie [WIDEO]

Jarosław Miłkowski

Właśnie zaczął się tramwajowy przewrót. Może jeszcze go nie widać, ale w październiku 2018 r. torów i tramwajów nie poznamy.

– Można powiedzieć, że rozpoczynamy właśnie procedurę z remontem torowisk – powiedział wczoraj Artur Radziński, wiceprezydent od inwestycji. Miasto właśnie „wszczęło postępowanie w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji” dla przebudowy torowisk. Choć urzędnicza formułka brzmi zawile, to oznacza jedno: rusza remontowa machina, dni starych torów są policzone. – Dobrze, że zaczynają coś działać – komentował wczoraj Daniel Błaszyk z Baczyny.

Na początek miasto zabierze się za remont w centrum Gorzowa. Zrobiony ma być cały fragment torowiska na ul. Sikorskiego – od miejsca, gdzie trwa właśnie remont ul. Warszawskiej, aż do ul. Dworcowej. Przy okazji tych prac ma zostać zrobione rondo w pobliżu Rolnika. Przypomnijmy: w związku z tym o kilkanaście metrów trzeba będzie przesunąć pomnik Mickiewicza.

Czytaj w środę, 28 grudnia w "Gazecie Lubuskiej" dla północy województwa oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.