Jarosław Miłkowski

Rewolucja w komunikacji. Tramwaje znikają na ponad rok

- Życzę tramwajom, aby jak najszybciej do nas wróciły. Chcę, by były nowe, ale nie chcę, by te stare zostały „wyrzucone”  - mówił w sobotę 5-letni Maurycy Fot. Tomasz Rusek - Życzę tramwajom, aby jak najszybciej do nas wróciły. Chcę, by były nowe, ale nie chcę, by te stare zostały „wyrzucone” - mówił w sobotę 5-letni Maurycy Rudnicki na pożegnaniu 51-letniego pojazdu.
Jarosław Miłkowski

W sobotę tuż przed północą do zajezdni zjechał ostatni tramwaj. Wrócą one na gorzowskie tory dopiero pod koniec przyszłego roku.

- Oczywiście, że będę za tymi tramwajami tęskniła. A ten to prowadziłam w 1992 r. po tym, gdy do nas przyjechał. Początkowo nawet się go bałam, bo jeździł szybciej niż tramwaje, które już mieliśmy – mówiła nam w sobotę Elżbieta Nierzwałek, motorniczy na meryturze. W samo południe wraz z innymi mieszkańcami żegnała „helmuty”, które też odchodzą na emeryturę.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.