Rodzi się nam porodówka na poziomie

Czytaj dalej
Fot. Teresa Juźko
Teresa Juźko

Rodzi się nam porodówka na poziomie

Teresa Juźko

Oddział żarskiego położnictwa doczekał się hucznego otwarcia. Opieka nad młodymi mamami będzie stała na najwyższym poziomie.

- Oddział żarskiego położnictwa jest teraz chlubą całego powiatu - podkreśla Zygmunt Dwornicki, ordynator ginekologii i położnictwa, Szpitala na Wyspie w Żarach. - Szczególną uwagę zwróciliśmy nie tylko na wygodę młodych mam i pociech, ale i specjalistyczny sprzęt medyczny. Teraz jesteśmy w posiadaniu dwóch sal operacyjnych - dodaje Dwornicki. Cały personel i obsługa medyczna jest w gotowości 24 godziny na dobę. - To sprawia, że w naszym oddziale odbywa się coraz więcej porodów - kontynuował. Rocznie odbywa się tu ponad 900 porodów oraz 600 zabiegów medycznych.

Burmistrz Danuta Madej dostała kwiaty i podziękowania od przyszłych mam zadowolonych z warunków na oddziale.
Teresa Juźko Burmistrz Danuta Madej dostała kwiaty i podziękowania od przyszłych mam zadowolonych z warunków na oddziale.

- Modernizacja nie byłaby to możliwa bez pomocy sponsorów, za którą serdecznie dziękujemy. W tym miejscu trzeba wymienić starostę, Janusza Dudojcia - mówi Dwornicki.

Na otwarciu oddziału nie zabrakło radnych powiatu, Przyszłe mamy wręczyły kwiaty zarówno staroście, jak i burmistrz Żar, Danucie Madej. Panie leżące na oddziale już odczuwają komfort, i nową jakość usług. Władze i kierownictwo szpitala ma nadzieję, że będzie to najlepsza zachęta dla przyszłych mam, by zamiast wybierać inne ośrodki, decydowały się rodzić dzieci w Żarach.

Teresa Juźko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.