Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Rodzicu! Pedofil częściej czyha w sieci niż na podwórku

Czytaj dalej
Fot. Fot. Pixabay
Sławomir Draguła

Rodzicu! Pedofil częściej czyha w sieci niż na podwórku

Sławomir Draguła

Rasowy pedofil tworzy dziś fałszywe konto na Facebooku lub innym portalu społecznościowym, podaje się za nastolatka, najlepiej starszego o kilka lat od ofiary, bo dzieciom imponują starsi koledzy...

Dwunastolatka z jednej z wsi pod Opolem nawiązała przez Facebooka znajomość z dorosłym mężczyzną. Zaczęło się od rozmów, a zakończyło na wysłaniu dziewczynce przez zwyrodnialca swoich nagich zdjęć. Na szczęście na fotki trafił ojciec nastolatki i sprawę zgłosił policji. Zajęli się nią cyberkryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, którzy ustalili, że dziewczynka mogła korespondować z mężczyzną nawet kilka tygodni. Właśnie w tym czasie zostały jej wysłane zdjęcia.

- Wówczas anonimowy rozmówca miał zobowiązać ją do zachowania tajemnicy. Nasi śledczy ustalili jednak dokładną tożsamość mężczyzny oraz jego miejsce zamieszkania. Zebrali też materiał dowodowy, niezbędny do zatrzymania i postawienia mu zarzutów - mówi podinspektor Marzena Grzegorczyk, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.

Pod koniec lutego kryminalni zwalczający cyberprzestępczość pojechali do jednej z miejscowości w województwie wielkopolskim. To właśnie tam podejrzany 28-latek mieszkał i pracował. - Był zupełnie zaskoczony wizytą naszych policjantów - dodaje Marzena Grzegorczyk.

Został zatrzymany i usłyszał zarzuty prezentowania nieletniej treści pornograficznych oraz posiadania takich materiałów z udziałem małoletnich. Podejrzany przyznał się do winy, grozi mu do 5 lat więzienia.

Rodzice nie chcą puszczać dzieci na place zabaw, boiska, podwórka, bo boją się, że coś złego im się tam stanie, cieszą się natomiast, że mają je pod ręką w domach, a zamknięte w pokojach, zostawione samopas, żeglują w internecie, w którym czyha więcej niebezpieczeństw niż przy trzepaku.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Draguła

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Bilety na koncert grupy "The 12 Tenors" 25.04.2019

Prenumerata cyfrowa "Gazety Lubuskiej" z dwoma biletami na koncert 12 TENORÓW GRATIS!

180,00 378,00

Na koncercie 25 kwietnia na hali CRS w Zielonej Górze usłyszymy nie tylko arie operowe, ale również covery znakomitych hitów XX wieku.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.