Rodzina 500+ w urzędzie, pałacu i szkole

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Rodzina 500+ w urzędzie, pałacu i szkole

Małgorzata Trzcionkowska

W Żaganiu ok. 2 tys. dzieci będzie mogło skorzystać z programu 500+. Od 1 kwietnia wnioski będzie można składać w kilku punktach.

- Jesteśmy dobrze przygotowani do wdrożenia programu - zapewnia burmistrz Daniel Marchewka. - Mamy zabezpieczone pieniądze z ministerstwa na ten cel. Według wyliczeń, w pełnym roku mieszkańcy miasta otrzymają z programu ok. 15 mln zł.

W kwietniu wnioski będzie można składać w sali 134 w Pałacu Książęcym, codziennie w dni robocze. W poniedziałki, środy i czwartki w godz. 7.30-15.30. We wtorki w godz. 7.00-17.00, w piątki 7.30-14.00. Telefon 68 477 10 66. Dodatkowo od 1 do 8 kwietnia będzie można również składać wnioski w godz. 16.00-19.00 w szkołach. W SP 4 na Kolonii Laski, SP 3 na osiedlu Moczyń, Zespole Szkół nr 1 przy ul. Żarskiej i Zespole Szkół nr 2 przy Nocznickiego oraz w wydziale świadczeń społecznych w pałacu (lewe skrzydło).

Burmistrz Daniel Marchewka przekonuje, że miasto jest przygotowane do realizacji programu rodzina 500+
Małgorzata Trzcionkowska Burmistrz Daniel Marchewka przekonuje, że miasto jest przygotowane do realizacji programu rodzina 500+

Od maja wnioski będą przyjmowane w pokoju 107 w pałacu, tel. 68 477 10 81. - Jeśli będzie taka potrzeba, to możemy przedłużyć godziny pracy podczas przyjmowania wniosków - deklaruje burmistrz. - Chcemy zrobić to sprawnie, żeby nie tworzyły się kolejki. Jeśli chodzi o wypłaty, to ich zasady zostaną jeszcze doprecyzowane. Cześć osób otrzyma je na konto, część będzie mogła odebrać w kasie urzędu.

Z pomocy będą mogli skorzystać rodzice i opiekunowie, którzy mają minimum dwoje niepełnoletnich dzieci. Dostaną 500 na drugie i kolejne dzieci

Rodzice opiekujący się dziećmi niepełnosprawnymi otrzymają 1,2 tys. zł nawet jeśli jest to jedyne dziecko w rodzinie. O pomoc mogą się też ubiegać rodzice, jeśli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 800 zł.
- Trwają procedury wyłaniania dwóch osób, które docelowo będą się zajmować obsługą programu - dodaje burmistrz. - W UM są dostępne ulotki z informacjami na ten temat.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.