Rodziny rywalizowały w rowerowym turnieju T

Czytaj dalej
Fot. OSiR Krosno Odrzańskie
Łukasz Koleśnik

Rodziny rywalizowały w rowerowym turnieju T

Łukasz Koleśnik

Maluchy i dorośli po raz trzeci ścigali się na rowerach. W minionym tygodniu odbyły się III Rodzinne Zawody w Rowerowej jeździe na orientację.

Rowerowe zmagania, jak co roku, rozpoczęły się na plaży miejskiej w Łochowicach. Pogoda sprzyjała rowerzystom, a potwierdzeniem tego było zgłoszenie się na starcie dziewięciu drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach. Grupa „A” to rodzinki jeżdżące samodzielnie na rowerach i grupa „B” to rodzinki przewożące dzieci w fotelikach rowerowych. Trasa wiodła z plaży do Kamienia, dalej do Morska i wokół Jeziora Glibiel, z powrotem na plażę. W sumie cały odcinek liczy 10 kilometrów. Na punktach kontrolnych drużyny rozegrały pięć konkurencji. Pierwsza to quiz o Krośnie Odrz., druga puzzle, trzecia zwijanka, czwarta slalom rowerowy i piąta - zmagania sprawnościowo - zręcznościowe. Czasy i punkty poszczególnych konkurencji pozwoliły wyłonić najlepszych. W grupie „A” najlepsza była rodzina Sza-pińskich. Za nimi znaleźli się Adamkiewiczowie, a ostatnie miejsce na pudle zajęli rodzina Leśko i Komorowskich. Piąte i szóste miejsce przypadły dla dwóch ekip z rodziny Ejsmont. A jak poradzili sobie rodzice z dziećmi w fotelikach? Najlepsi byli Owczarczkowie. Natomiast wspólnie drugie miejsce zajęły rodziny Wyrzykowskich i Świadków.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.