Romowie pobili lekarza i ratownika w szpitalu na Lutyckiej w Poznaniu. Teraz zostali skazani przez sąd. Mają zapłacić grzywnę

Czytaj dalej
Fot. Lukasz Gdak
Norbert Kowalski

Romowie pobili lekarza i ratownika w szpitalu na Lutyckiej w Poznaniu. Teraz zostali skazani przez sąd. Mają zapłacić grzywnę

Norbert Kowalski

Dwaj Romowie, którzy kilka miesięcy temu zaatakowali i pobili lekarza oraz ratownika szpitala na ul. Lutyckiej w Poznaniu, zostali skazani przez sąd. Obaj będą musieli zapłacić grzywnę. Wyrok jest już ostateczny.

- Christian G. został uznany winnym zarzucanych mu czynów i skazany na karę grzywny w wysokości 5 tys. zł. Oprócz tego musi zapłacić 2 tys. zł nawiązki dla jednego z pokrzywdzonych. Ponadto sąd uznał, że winny jest także Leonard Ł., którego skazano na karę grzywny w wysokości 4 tys. zł. Musi on także zapłacić 2835 zł odszkodowania na rzecz szpitala

- informuje Katarzyna Błaszczak z biura prasowego Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Przypomnijmy, że do bójki w szpitalu wojewódzkim przy ul. Lutyckiej w Poznaniu doszło w nocy z 19 na 20 października. Mężczyźni pojawili się w szpitalu wraz z kobietą, która zgłosiła się na SOR. Zaczęli się awanturować, twierdząc, że czas oczekiwania jest zbyt długi, a medycy pracują za wolno.

- Gdy nasz personel zwrócił im uwagę, doszło do bijatyki. Dwóch Romów zaatakowało naszego lekarza i ratownika medycznego. Jeden z nich miał rozcięty łuk brwiowy. Pozostałe obrażenia to liczne stłuczenia i otarcia. W wyniku walk nasz lekarz doznał wstrząśnienia mózgu i przebywa obecnie na oddziale neurologii

- informował Konrad Napierała, rzecznik szpitala przy Lutyckiej.

Czytaj też: Od lat walczy z miastem o zgodę na budowę domu. Urzędnicy z Poznania popełnili przestępstwo? Prawnik: "Kuriozalna sytuacja"

Co więcej, agresywni mężczyźni zdewastowali także jeden z gabinetów, niszcząc dokumentację medyczną, biurko i wyrywając jeden z blatów.

Zobacz też: Były komornik i policjanci wyłudzili 100 tys. zł metodą... na policjanta? Łącznie osiem osób z zarzutami. To kolejne problemy Konrada C.

Christian G. i Leonard Ł. usłyszeli zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Oprócz tego Leonard Ł. odpowiadał także za zniszczenie mienia. Mężczyznom groziło do 5 lat pozbawienia wolności. Ostatecznie sąd skazał ich niedawno na kary grzywny.

- Wyrok jest już prawomocny - informuje mówi Katarzyna Błaszczak.

Przypomnijmy, że nie jest to jedyna sprawa w ostatnim czasie dotycząca ataku na medyka, która zakończyła się wyrokiem skazującym. Kilka dni temu pisaliśmy także o karze wymierzonej wobec Anety M., która została uznana winną naruszenia nietykalności osobistej oraz znieważenia dwóch ratowników medycznych.

- Sąd uznał, że kobieta szarpała ich za ubranie oraz uderzała rękoma po ciele

- mówiła nam Katarzyna Błaszczak z biura prasowego Sądu Okręgowego w Poznaniu. I dodawała: - Sąd wymierzył karę 10 miesięcy ograniczenia wolności w postaci wykonywania nieodpłatnych prac społecznych w wymiarze 24 godzin miesięcznie.

Czytaj też: Zabarykadował się w mieszkaniu przed policją. Akcja antyterrorystów trwała prawie cały dzień. Teraz został skazany na trzy lata więzienia

Do zdarzenia doszło 3 lutego w jednym z bloków na os. Zwycięstwa.

- Zespół podstawowy został wysłany po zgłoszeniu od mieszkańców bloku, że kobieta dziwnie się zachowuje, zakłóca spokój na klatce, dzwoni i puka do różnych drzwi. Początkowo zostało to potraktowane jako zaburzenia psychiczne, dlatego też otrzymaliśmy zgłoszenie z prośbą o interwencję - relacjonował nam Robert Judek, rzecznik poznańskiego pogotowia ratunkowego.

Sprawdź też: Czyściciel kamienic zostanie po raz kolejny skazany na więzienie? Pod koniec lipca Piotr Ś. usłyszy wyrok w sprawie oszustwa

Na miejscu okazało się, że główną przyczyną zachowania kobiety był alkohol.

- Kobieta była agresywna. W pewnym momencie agresja słowna przerodziła się w fizyczną. Chociaż początkowo nasi ratownicy chcieli ją wyprowadzić na zewnątrz, porozmawiać i uspokoić, to ostatecznie doszło do szarpaniny - mówił Robert Judek.

Czytaj więcej o sprawie:

Zainteresował Cię ten artykuł? Szukasz więcej tego typu treści? Chcesz przeczytać więcej artykułów z najnowszego wydania Głosu Wielkopolskiego Plus?

Wejdź na: Najnowsze materiały w serwisie Głos Wielkopolski Plus

Znajdziesz w nim artykuły z Poznania i Wielkopolski, a także Polski i świata oraz teksty magazynowe.

Przeczytasz również wywiady z ludźmi polityki, kultury i sportu, felietony oraz reportaże.

Pozostało jeszcze 0% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Norbert Kowalski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.