Rondo coraz bliżej, będą kolejne zmiany w ruchu

Czytaj dalej
Fot. arch. urzędu miasta
Jakub Nowak

Rondo coraz bliżej, będą kolejne zmiany w ruchu

Jakub Nowak

Od przyszłego tygodnia auta jadące z centrum miasta w kierunku ul. Zielonogórskiej w Nowej Soli będą puszczone po pierścieniu nowego ronda.

Budowa ronda przy Dozamecie wkracza w kolejną, decydującą fazę. Zgodnie z zapowiedziami inwestora, od przyszłego tygodnia powinniśmy spodziewać się kolejnych zmian w ruchu. - Od 16 lub 17 maja ruch samochodowy z centrum miasta w kierunku ulicy Zielonogórskiej zostanie puszczony po pierścieniu ronda. Z kolei osoby jadące z ulicy Zielonogórskiej w stronę centrum miasta będą przejeżdżać przez wysepkę na środku ronda - informuje Ewa Batko, rzecznik urzędu miasta.

Przypomnijmy: inwestycja nie jest prowadzona przez miasto, ale przez prywatnego właściciela, jednak władze już dziś ostrzegają kierowców przed ewentualnymi utrudnieniami. - Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności - podkreśla E. Batko, która zaznacza także, że kierowcy nie będą mogli wjechać z ulicy Zielonogórskiej w ul. Staszica. - Objazd będzie odbywał się przez ulicę Okrężną. Będzie można także przejechać szybciej, skręcając bezpośrednio z ulicy Zielonogórskiej w stronę strefy ekonomicznej. Koniec prac wykonawca zapowiada na przełomie czerwca i lipca - komentuje E. Batko.

Budowa nowego ronda powinna zakończyć się na przełomie czerwca i lipca

Przypomnijmy: o zmiany na felernym skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Staszica nasi Czytelnicy apelowali już od dawna. - Bardzo dobre posunięcie! - cieszył się już na naszych łamach m.in. pan Łukasz, który choć nie pochodzi z Nowej Soli, to często odwiedza nasze miasto. Władze miasta także nie ukrywały przy okazji tej inwestycji swojej satysfakcji. - Jeden z większych „koszmarków komunikacyjnych” naszego miasta do końca czerwca przejdzie do historii - komentował wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski. Inwestycja prowadzona jest przez właściciela Dozametu. Nowe rondo oraz generalnie „ucywilizowanie” wjazdu na ten teren, było od lat podstawowym warunkiem magistratu na wydanie zgody na budowę w tej okolicy dwóch obiektów o powierzchni 2.000 m2. Warto zaznaczyć, że budowa pierwszego marketu jest już w toku. Na pierwszy ogień idzie teren obok stacji paliw „Shella”. Na prawie dwuhektarowej działce powstanie market budowlany „Mrówka”.

Budowa ronda przy Dozamecie w Nowej Soli wchodzi w kolejny etap. Od przyszłego tygodnia kierowcy muszą szykować się na zmiany w ruchu w tym miejscu.
arch. urzędu miasta Budowa ronda przy Dozamecie w Nowej Soli wchodzi w kolejny etap. Od przyszłego tygodnia kierowcy muszą szykować się na zmiany w ruchu w tym miejscu.

Na koniec warto także dodać, że wspomniane wyżej prace to być może dopiero początek dużo większych planów. Jak pisaliśmy już na naszych łamach, miasto ma także przygotowaną koncepcję budowy drogi przez teren byłego Dozametu, aż do ulicy Brzozowej.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.