Rowerem do Puszczy Tarnowskiej. Będą rajdy dla wszystkich, są też kilometry wytyczonych tras

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Sieledczyk photography
Eliza Gniewek-Juszczak

Rowerem do Puszczy Tarnowskiej. Będą rajdy dla wszystkich, są też kilometry wytyczonych tras

Eliza Gniewek-Juszczak

Ruszyły rajdy rowerowe po Puszczy Tarnowskiej. Pierwszy zorganizowała Fundacja Karolat, nawiązując do zbliżającego się Święta Bzów, a w sobotę wycieczka do studni ducha puszczy przygotowana przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju siedliska Jodłów zapoczątkuje tegoroczny cykl rajdów. Kto pojedzie sam, może korzystać z wielu tras i miejsc odpoczynku.

W sobotę, 5 maja, o godzinie 10.00 na rondzie w Jodłowie zacznie się rekreacyjny rajd rowerowy pod tytułem „Do studni ducha puszczy”. – To pierwszy rajd w tym roku z rajdów w cyklu „Szlakiem tajemnic Puszczy Tarnowskiej”. Jest projektem, którego cechą charakterystyczną jest nawiązanie do historii okolicy i wyeksponowanie miejsc ciekawych pod względem przyrodniczym oraz historycznym oraz popularyzacja już istniejących tras rekreacyjnych – podkreśla Mirosław Wojtczak, prezes Stowarzyszenia na rzecz rozwoju letniska Jodłów. – W planie mamy trzy rajdy rowerowe. Wszystkie będą pod tytułem przewodnim „Szlakiem tajemnic Puszczy Tarnowskiej”. Będą miały formułę poznawczo – rekreacyjną, a nie wyścigową.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.