Jarosław Miłkowski

Rowerowa Stolica Polski. Gorzów kręci kółka aż miło. Mieszkańcy przejechali już 70 tys. km!

Rywalizacja o miano Rowerowej Stolicy Polski trwa do końca września. Fot. Materiały Urzędu Miasta w Gorzowie Rywalizacja o miano Rowerowej Stolicy Polski trwa do końca września.
Jarosław Miłkowski

Trwa rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Gorzów zajmuje w niej wysokie – czwarte – miejsce. Najwięcej pedałują w Nowej Soli.

Gorzów wysokie miejsce zawdzięcza m.in. pasjonatom rowerowych wycieczek, którzy codziennie pokonują dziesiątki, a czasami nawet i setki kilometrów. W trwającej od 1 września rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski Gorzów zajmuje 4. miejsce, a po pierwszym tygodniu zabawy ma na swoim koncie około 70 tys. przejechanych kilometrów. Ich liczbę zlicza specjalna aplikacja.

Jeżdżą po kilkadziesiąt kilometrów dziennie

Do poniedziałku 7 września w akcji wzięło udział 752 rowerzystów, którzy ściągnęli aplikację „Rowerowa Stolica Polski” i dzięki temu przejechane przez nich kilometry idą na konto Gorzowa.
Rekordzistą jest rowerzysta o imieniu Mirosław. Od 1 do 7 września przejechał 946 km. Wśród pań najwięcej, bo aż 566 km przejechała pani Irena.

By wykręcić jak najlepszy wynik w rywalizacji, część gorzowian zorganizowała się na Facebooku w grupę: Rowerowe Wycieczki Gorzów Wielkopolski. Codziennie organizuje ona wspólne przejazdy w ramach kręcenia kilometrów dla Gorzowa.

Rowerowa Stolica Polski to Nowa Sól?

W rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski prowadzi Nowa Sól przed Gnieznem i Białą Podlaską. Do tego ostatniego miasta Gorzów traci niewiele.

WIDEO: Adrian z Gorzowa buduje superszybkie rowery elektryczne

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.