Rowerowy raj dla maluchów w Międzyrzeczu

Czytaj dalej
Fot. Aleksandra Gajewska-Ruc
Aleksandra Gajewska-Ruc

Rowerowy raj dla maluchów w Międzyrzeczu

Aleksandra Gajewska-Ruc

Na dzieci już czeka nie lada niespodzianka. Na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2 powstał plac do kreatywnych zabaw i tor rowerowy.

- Jest super, chcemy już wracać do szkoły! - wykrzykują uczennice SP 2 Jagoda Mączka i Joanna Kaźmierczak na widok zmian, jakie zaszły na boisku.

Do nauki i zabawy

W miejscu, gdzie dotąd była zwykła szara kostka brukowa, pojawiły się uliczki i skrzyżowania. Jest nawet rondo. - Mamy również znaki, które będziemy ustawiać przy „drogach”. Dzieci będą się tu uczyć zasad ruchu drogowego i doskonalić naukę jazdy na dwóch kółkach, by zdobyć kartę rowerową - mówi dyrektor szkoły Katarzyna Dymel.

Maluchy wypróbowały tor i są zachwycone. - Jeździ się naprawdę wspaniale, są nawet pasy dla pieszych! Wcześniej pani musiała rysować nam uliczki kredą na boisku, żebyśmy mogli ćwiczyć, a teraz jest tak pięknie i kolorowo - zachwyca się Jagoda, która już nie może doczekać się września i pójścia do czwartej klasy.

Miasteczko z torem do jazdy jest jednocześnie kreatywnym placem zabaw. Są tu kolorowe planszę do gry w klasy i innych „skakanych” rozrywek. - Będziemy bawić się tu na przerwach z koleżankami. Najbardziej podoba mi się różnokolorowe koło z literkami - mówi trzecioklasistka, Asia Kaźmierczak.

Projekt budowy miasteczka był jednym ze zwycięskich w ogłoszonym przez władze gminy Budżecie Obywatelskim na ten rok. Głosowanie odbywało się zeszłej wiosny. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i rodziców uczniów, szkole udało się zdobyć pierwsze miejsce wśród tzw. dużych projektów i zdobyć blisko 100 tys. zł na stworzenie miejsca wymarzonych zabaw.

- W tegorocznej edycji budżetu również udało nam się wygrać. Dzięki temu w przyszłym roku wykonana zostanie podbudowa pod boisko ze sztucznej trawy - cieszy się dyrektor szkoły i dodaje, że już niedługo cały przyszkolny teren zmieni się nie do poznania. Obok pięknego placu zabaw i nowego miasteczka powstać ma miejsce wypoczynku dla starszych uczniów. Z ławeczkami i wiatami, gdzie będą mogły odbywać się też plenerowe lekcje. - Rada Rodziców planuje sfinansować projekt. Dzięki temu uczniowie z każdej grupy wiekowej będzie miała swoje wymarzone miejsce spędzania czasu na przerwach - dodaje K. Dymel.

Budżet daje żniwo

W całej gminie już zaczyna być widać efekty głosowania w Budżecie Obywatelskim. Przypomnijmy, że wzeszłym roku odbyła się jego pierwsza edycja. Oprócz miasteczka, zrealizowanych już zostało kilka innych projektów.

W Gorzycy właśnie powstała siłownia plenerowa, z której już cieszą się mieszkańcy. Również uczniowie byłego Gimnazjum nr 2 (dziś Szkoła Podstawowa nr 1) doczekali się miejsca do ćwiczeń pod chmurką. Z puli pół miliona zł sfinansowana została również rozbudowa placu zabaw w Bukowcu oraz oświetlenie na ul. Wybudowanie w Międzyrzeczu. - W trakcie realizacji jest oświetlenie placu w Nietoperku oraz budowa siłowni na łące kolejowej w Międzyrzeczu - mówi Patrycja Klarecka-Haładus z urzędu miejskiego.

Aleksandra Gajewska-Ruc

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.